На Донеччині зачинена шахта продовжує незаконний видобуток вугілля / Фото з відкритих джерел
Вся документація шахти Святої Матрони вилучена кілька місяців тому в рамках кримінальної справи, наразі на підприємстві немає керівництва, інженера з техніки безпеки, також немає дозвільних документів на проведення робіт, на шахті проводяться обшуки, але 1 квітня власники підприємства відновили видобуток вугілля, повідомив ІА «Вчасно» заступник голови профспілки робітників Торецька Володимир Єлець.
За його словами, шахта ТДВ «ОП «Шахта імені Святої Матрони Московської» належить компанії CoalEnergy, яку очолює Віктор Вишневецький. CoalEnergy взяла в оренду шахти з державного сектору терміном на 50 років, але в серпні минулого року гірники не отримують зарплату. Силами профспілки правозахисників, офісу Уповноваженого в ВР з прав людини була проведена робота по відновленню трудових прав шахтарів. Наразі під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області органи Національної поліції здійснюють досудове розслідування.
«На шахті незаконно продовжується видобуток вугілля, — стверджує Володимир Єлець. — Під час останнього обшуку там працювала спеціальна група СБУ та обласної прокуратури. Вхід на шахту закрили. Нам відомо, що на шахті була знайдено незареєстрована вибухівка в кількісті 1 тонна. Ми з'ясували, що вибухівка призначена для буровибухових робіт на шахтах, небезпечних по газу і пилу — це амоніт ГФ-5К. Також були вилучені понад 1000 штук детонаторів».
Профспілковий лідер розповів, що кожен день на шахті під землю спускаються 60−70 гірників, а на шахтних складах вже накоплено 600 тон незаконно видобутого вугілля.
«Це відбувається під час карантину, на шахті, де не працює медпункт, з порушеннями усіх правил безпеки, — говорить Володимир Єлець. — Прокуратура та СБУ роблять вигляд, що ведуть слідчі дії, але не зупиняють злочин. При цьому ми вже десятки разів повідомляли про те, що шахту вже перетворили на копанку, бо зараз фактично там відсутній дозвіл на проведення робіт».
ЧИТАЙТЕ: «Трудове свавілля на „святих“ шахтах», — гірники Торецька не отримали обіцяну зарплату
Профспілковий лідер також повідомив, що гірники шахти Святої Матрони досі не отримали борги по зарплаті — наразі вони складають близько 14 млн грн. Також шахта має борги по єдиному соціальному внеску, які теж складають 14 млн грн.