Ілюстративне фото з відкритих джерел
Лідерами всеукраїнського президентського рейтингу є Володимир Зеленський, якого підтримують 14,1% опитаних жителів України, а також Юлія Тимошенко, яку підтримують 13,1% респондентів. За Петра Порошенка готові віддати свої голоси 10,8%, Юрія Бойка — 7,5%, Анатолія Гриценка — 6,1%, Олега Ляшка — 5,2%, Євгена Мураєва — 2,8%, Олександра Шевченка — 2,2%, Андрія Садового — 2,0%, Олександра Вілкула — 2,0%.
Про це свідчать дані січневого моніторингу електоральних настроїв українців, проведеного авторитетною соціологічною групою «Рейтинг».
Володимир Зеленський має відносно вищі електоральні показники серед виборців Півдня та Сходу, у Києві — ділить першість з Петром Порошенком, на Донбасі — з Юрієм Бойком. Юлія Тимошенко лідирує у Центрі та на Півночі, на Заході — поділяє лідерську сходину з діючим Главою держави. Останній — лідер симпатій серед виборців Галичини.
ЧИТАЙТЕ: Жителі сходу України найменш зацікавлені в голосуванні на виборах Президента — опитування
Зазначається, що за останній місяць помітно зріс рейтинг Володимира Зеленського та Петра Порошенка. Невелике зменшення відбулося у рівні підтримки Юлії Тимошенко. Електоральні показники інших кандидатів не зазнали відчутних змін.
Натомість, незважаючи на свій вибір у сторону того чи іншого кандидата, 23% опитаних переконані, що наступним президентом буде Юлія Тимошенко. У перемогу Порошенко вірять 16,3%, Зеленського — 10,3%.
Антирейтинг надалі очолює Петро Порошенко: майже половина опитаних заявили, що не проголосують за нього за жодних обставин. 31% опитаних зазначили, що не віддадуть свої голоси за Тимошенко, чверть — за Бойка, кожен п’ятий — за Яценюка та Ляшка.
Моделювання другого туру дало наступні результати: Юлія Тимошенко тримає першість у парах з Петром Порошенком (27% проти 18%) та Юрієм Бойком (28% проти 18%). Водночас, дещо поступається у парі з Володимиром Зеленським (29% проти 24%). Зеленський також перемагає у парах з Порошенком (34% проти 20%) та Бойком (33% проти 17%). У парі Бойко — Порошенко чинний президент лідирує з невеликою різницею (23% проти 21%).
Крім того, майже 70% опитаних вважають, що країні потрібні радикальні зміни. Лише 12% переконані, що нехай усе залишається так, як є сьогодні, а 14% - виступають за повернення у минуле. Запит на радикальні зміни відносно високий (близько 70%) у більшості областей. Відносно менший запит на зміни на Сході (62%) та Донбасі (52%). В останньому макрорегіоні чверть опитаних ностальгують за минулим, а кожен п’ятий — не хоче змін, оскільки очікує від них погіршення.
Зазначимо, в ході даного соцопитування з 16 по 24 січня 2019 року методом формалізованого інтерв'ю (face-to-face) було опитано 6000 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,3%.
Опитування було проведене соціологічною групою «Рейтинг» — незалежною дослідницькою організацією, яка спеціалізується на проведенні усіх видів соціологічних досліджень із дотриманням міжнародних стандартів.