У Києві представники громадської організації «Традиція і Порядок» провели акцію протесту проти підозрюваного у корупції та сепаратизмі мера Добропілля Андрія Аксьонова / скріншот з трансляції "Укрінформу"
Сьогодні в інформаційному агентстві «Укрінформ» була організована пресконференція стосовно фальсифікацій, допущених під час виборів нардепів на окрузі № 50 Донецької області. Ініціатором заходу стала команда кандидата у нардепи від «Європейської солідарності», ветерана АТО Сергія Кошукова, повідомляє ІА «Вчасно».
Зокрема, Кошуков повідомив про масові фальсифікації, вчинені з боку людей іншого кандидата у нардепи та міського голови Покровська Руслана Требушкіна. Сергій Кошуков зазначив, що у нього таким чином вкрали щонайменше 500 голосів. «Це голоси моїх побратимів, людей, які мене підтримують. У нас не 14-ий рік, щоб відбувалися такі фальсифікації», — підкреслив Кошуков.
Незважаючи на судові рішення та тиск громадськості, члени окружної виборчої комісії по ОВО № 50 так і не провели перерахунок голосів та не визнали фактів фальсифікацій.
Також до сьогоднішньої конференції приєднався одіозний кандидат у нардепи та мер Добропілля Андрій Аксьонов.
В якийсь момент до приміщення, де проходив захід, увірвалися люди у футблоках громадської організації «Традиція і порядок», проломивши двері та розбивши скло. Вони прагнули отримати від Аксьонова відповіді на запитання, зокрема, чи є у нього російський паспорт та чому він організовував сепаратистські заходи у 2014 році.
На всі питання Аксьонов знайшов відмовки та запевняв всіх у своїй невинуватості та навіть патріотичності. Представники «Традиції і порядку» слова кандидата у нардепи зустріли гаслами «Ганьба» та «Аксьонова за ґрати». Також очільника Добропілля обкидали яйцями. Конференція так і не продовжилася.
Зазначимо, за даними ЗМІ, Андрій Аксьонов є одним з організаторів сепаратистського «референдуму» 11 травня 2014 року в селищі Новодонецьке, яке він тоді очолював.
Навесні 2014 року, коли в Донецькій області відбувалося протистояння прихильників територіальної цілісності України і сепаратистів «ДНР», Аксьонов займав сторону останніх. У квітні 2014 року він намагався перешкоджати патріотичному автопробігу прихильників України і називав його учасників «говномутами», в той же час в своїх інтерв'ю Аксьонов стверджував, що зобов'язаний, як глава селища, слідувати бажанням сепаратистів «навіть якщо вони захочуть приєднатися до Гондурасу».
У мережі Інтернет досі зберіглися відповідні відеозаписи та аудіозаписи.
Також проти Андрія Аксьонова відкриті кримінальні справи за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, використання підроблених документів), ч. 2, 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Зокрема, за інформацією правоохоронців, мер міста, користуючись службовим становищем, підписував табелі обліку робочого часу з неправдивою інформацією про відпрацьовану ним кількість годин. Так Аксьонов хотів приховати факт своєї регулярної відсутності на роботі для поїздок в анексований Крим.
Після того, як стало відомо про підозру в кримінальному злочині, Аксьонов не з'являвся на засідання суду і в травні 2018 року несподівано покинув територію України, через що був оголошений у розшук.
Пізніше з’ясувалося, що Андрій Аксьонов перебував у Німеччині та, за його словами, лікувався від онкологічного захворювання.
29 січня 2019 року біглий міський голова повернувся на Донеччину, тоді Краматорський міський суд відправив його під нічний домашній арешт.
У березні запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Аксьонову змінили на запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. До 28 квітня 2019 року Аксьонов був відсторонений від посади міського голови.
ЧИТАЙТЕ: Очередной позор судов Донетчины: подозреваемого в коррупции мэра Доброполья оставили на свободе
ЧИТАЙТЕ: 100% оброблених протоколів у 50 окрузі Донеччини: хто з кандидатів проходить у Раду
На виборах нардепів по 50-му округу Андрій Аксьонов зайняв 2 місце. Його обійшов інший мер, підозрюваний у сепаратизмі — очільник Покровська Руслан Требушкін. У свою чергу представники «Традиції і порядку» пообіцяли прийти на перше засідання нової Верховної Ради та провести акцію протесту і проти Требушкіна.