на Луганщині суд зупинив провадження проти «прокурора ЛНР»
Наразі Корнієвський переховується на тимчасово окупованій території та знаходиться в розшуку МВС, повідомив під час пресконференції в ІА «Інтерфакс» голова ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.
За словами Володимира Щербаченка, Аркадій Корнієвський — колишній офіцер СБУ, він підозрюється у тяжких кримінальних злочинах, зокрема, щодо осіб, яких утримували в незаконних в’язницях т.зв. Луганської народної республіки. Колишні в’язні, долі яких вирішував Корнієвський, стверджують, що він займав важливе місце у злочинній ієрархії прокуратури «ЛНР» та звинувачують його у безпосередній причетності до катувань і вбивств.
На основі свідчень постраждалих Військовою прокуратурою України було розпочате судове провадження.
«Сватівській міський суд, а потім Кремінський районний суд Луганської області два роки здійснювали попереднє судове засідання у справі проти Корінєвського, аж поки Кремінський районний суд вирішив неможливим здійснювати судове провадження проти обвинуваченого за спеціальною процедурою (тобто без його присутності), — повідомив Володимир Щербаченко. — Підставою для зупинення судового провадження стало те, що обвинувачений нібито не знає про кримінальне розслідування стосовно нього. Постраждалі стверджують, що це не відповідає дійсності, а суд фактично став на сторону обвинуваченого у злочинах».
Юристи Східноукраїнського центру громадських ініціатив вказують на те, що висновок суду виглядає необґрунтованим. Суд посилається на відсутність доказів того, що обвинувачений намагається ухилитися від суду, але ігнорує докази, надані прокуратурою. Про можливу упередженість суддів може свідчити те, що, принаймні, один із них володіє майном в тимчасово окупованих Севастополі та Алчевську.
У пресконференції також прийняли участь колишні полонені, які заявили, що Їх тримали та катували у в’язниці т.зв. «будинку уряду ЛНР». Та за словами колишніх в’язнів, Аркадій Корнієвський був одним із тих, хто керував катами.
«Ми вимагаємо, щоб правоохоронні органи виконували свою роботу і забезпечували невідворотність кримінального покарання для осіб, причетних до тяжких злочинів, вчинених під час війни на Донбасі», — заявив колишній полонений Олександр Ретівов.
Правозахисники та колишні полонені побоюються, що дане рішення стане прикладом і за ним послідують закриття інших подібних розслідувань проти осіб, звинувачених у тяжких злочинах на тимчасово окупованих територіях.