Ілюстративне фото з відкритих джерел
Таке рішення 28 грудня ухвалив Печерський районний суд міста Києва, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, НАЗК скерувало до суду адміністративний протокол на Омельяновича. За версією Нацагентства, нардеп за наявності приватного інтересу звернувся до НАБУ із депутатським зверненням, чим порушив вимоги пункту 3 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».
ЧИТАЙТЕ: Нардепы от Донбасса возглавили ТОП-10 нарушителей антикоррупционного законодательства
У протоколі було вказано, що Омельянович подав депутатське звернення до НАБУ, в якому просив невідкладно надати йому відомості про правові підстави здійснення детективами щодо нього слідчих дій у березні 2018 року. Також він просив здійснити перевірку вказаних у депутатському зверненні фактів та вжити заходів згідно чинного законодавства. Таким чином, у нього був реальний конфлікт інтересів, за що передбачена відповідальність за частиною 2 статті 172−7 КУпАП.
Раніше Печерський суд повернув НАЗК цей протокол через недоліки. Пізніше його повторно направили до суду і вже цього разу суддя визнав Омельяновича винним. Однак, сам екснардеп не був присутній на засіданні, його багато разів викликали до суду. Фактичним місцем проживання зазначений окупований Донецьк. Тому суддя порахував, що Омельянович може перебувати там у строки для притягнення до відповідальності і суд звільнив екснардепа від покарання.
ЧИТАЙТЕ: Ни одного законопроекта и 90% прогулов — рабочий год нардепа от Донбасса Омельяновича
Нагадаємо, НАЗК встановило, що екснардеп Омельянович не задекларував 19 своїх земельних ділянок та землю дружини. Також за цим висновком Нацагентства НАБУ почало інформаційно-аналітичну роботу.
Пізніше бюро порушило справу за фактами можливої брехні в декларації Омельяновича, проте Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за такий злочин і справу закрили.