Фото: Донецька ОДА
Питання водозабезпечення прифронтового міста Торецьк та прилеглих населених пунктів буде вирішено шляхом проведення нової нитки водопроводу потужністю 20 тисяч кубічних метрів води на добу, повідомляє пресслужба Донецької ОДА.
Йдеться про прокладання нового водоводу технічної води протяжністю 8 км від насосної станції 3-го підйому каналу «Сіверський Донець-Донбас» до існуючого водопровідного вузла міста Торецьк із будівництвом фільтрувальної станції на його території.
Наразі вже визначено трасу будівництва нового водогону. Також з обласного бюджету виділено необхідні кошти.
Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаренко, очікується, що вже на початку лютого буде оголошено тендер на розробку проєктно-кошторисної документації, а в березні планується оголошення тендеру на будівництво фільтрувальної станції. Планується, що триватиме воно 10 місяців.
«Виконання зазначених робіт надасть можливість забезпечити стабільне водопостачання для 60 тисяч мешканців Торецька та прилеглих населених пунктів з території, підконтрольній українській владі», — кажуть у Донецькій ОДА.
Наразі постачання питної води мешканцям міста Торецьк та міста Залізне, смт Північне, частково смт Щербинівка здійснюється однією ниткою водогону з Горлівської фільтрувальної станції. Водогін проходить через лінію розмежування, через що доступ до деяких ділянок водогону вже шість років взагалі неможливий, а до деяких ділянок — можливий лише за певних умов та обставин.
У разі аварій на ділянках водогону, наближених до лінії розмежування, співробітники компанії не завжди мають можливість оперативного проведення ремонтних робіт. Всі питання можливості проведення ремонтів вирішуються на засіданнях ТКГ.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині понад 37 тисяч людей тиждень залишаються без води
На водогоні «Горлівка — Торецьк» за 2019 рік сталося 9 великих аварій, за 2020 рік — 5 аварій. За 2021 рік — 1 аварія, через яку водопостачання було припинене на 9 днів.
Крім того, «Вода Донбасу» взагалі не має можливості заміни 500 метрової ділянки зношеного водогону по лінії зіткнення, на якій втрати води складають десятки мільйонів гривень на рік.