Депутатський запит направив нардеп від партії «Голос» Роман Лозинський. Процедура передбачає голосування за цей запит у залі парламенту, яке має відбутися 16 квітня.
За словами Лозинського, в органів влади було щонайменше дві підстави відмовити Аксьонову в реєстрації на виборах (ст. 159 ВКУ):
1. Наявність російського паспорта. Наслідком мало б бути позбавлення українського громадянства, а відтак і права балотуватися на виборах.
2. Обвинувальний вирок суду за сепаратизм, або ж за фактом корупції — щонайменше з 2018 року триває слідство.
«Але, на жаль, так не сталося. Тепер найшвидшим і законним способом недопущення громадянина країни-окупанта під купол Ради — це прийняття рішення президентом про втрату ним громадянства України. Так, Зеленський може і має це зробити. Підстава — добровільне набуття Аксьоновим громадянства іншої держави. І так, це означає ще одні позачергові довибори у 50-му окрузі на Донеччині. Але це необхідний та законний крок, щоб не допустити дуже небезпечний прецедент. Закликаю колег з усіх фракцій підтримати запит до президента під час голосування», — написав Роман Лозинський.
Крім цього, вчора у стінах ВРУ голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що правоохоронці «займаються» питанням щодо мера Добропілля. Про це він заявив, відповідаючи на запитання, чому не порушено кримінальну справу проти кандидата в народні депутати під час засідання ВР.
Першим до голови СБУ щодо Аксьонова звернувся нардеп від «Європейської солідарності» Володимир Ар'єв.
«У вас немає інших справ? У нас за кілька днів може скласти присягу народного депутата громадянин Російської Федерації. Може ви ним займетеся і подасте Зеленському на позбавлення (Аксьонова — ред.) громадянства України?» — запитав він.
Згодом запитання про Аксьонова повторила нардепка від «Голосу» Соломія Бобровська, допитуючись, чи порушили проти нього кримінальне провадження:
«Всі працюють з Аксьоновим, не переживайте», — відповів Баканов.
ЧИТАЙТЕ: В мэры Доброполья баллотируется сепаратист и организатор незаконного референдума
Нагадаємо, за результатами довиборів у Верховну Раду від округу № 50 на Донеччині переміг мер Добропілля Андрій Аксьонов. Свого часу йому закидали сприяння у проведенні «референдуму», подвійне (російське) громадянство, а нині судять за розтрату майна. Під час передвиборчої кампанії кандидат в депутати вдавався до заходів, які забороняє українське законодавство або ж таких, що суперечать етиці демократичних виборів.
Більше про бекграунд переможця позачергових виборів на Донеччині Аксьонова можна прочитати ТУТ.