Олександр Король п'ять років перебуває у полоні окупантів в ОРДО/фото ФБ Людмила Денісова
Олександр Король з Макіївки — ще одна невинна жертва свавілля російських найманців на окупованій частині Донбасу.
П’ятий рік поспіль чоловік зустрічає свій день народження у СІЗО тимчасово окупованого Донецька.
У чоловіка серйозні проблеми зі здоров'ям. Однак бойовики не надають полоненому належної меддопомоги і не пускають до нього представників міжнародних організацій, зазначає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.
Олександра затримали 19 вересня 2017 року в окупованій Оленівці, коли повертався з Волновахи додому в Макіївку.
Родина почала одразу розшукувати Олександра, хвилюючись за його здоров’я. Напередодні затримання йому зняли шви після перенесеної операції при гнійному гангренозному апендициті.
Дружина знайшла Олександра в ізоляторі тимчасового тримання Донецька, де йому було призначено так званий «адміністративний арешт» на 30 діб. Пізніше з’ясувалося, що чоловіка били та катували електричним струмом з метою одержання «зізнань». Це чи не найулюбленіший метод бойовиків вибивати необхідні їм покази для своїх «показових» фальсифікованих справ.
«Досудове розслідування» над чоловіком досі триває.
Окупанти звинувачують Олександра, професійного будівельника, у «шпигунстві». Нібито він створював карти військових об’єктів.
Окрім усього, чоловік має серйозні проблеми зі здоров'ям. Через гіпертрофію правого та лівого шлуночка серця Олександр страждає від головного болю, запаморочення та задухи.
А через перенесений гострий гангренозний апендицит з’явилися такі ускладнення як тифліт — запалення сліпої кишки. Крім того, в Олександра проблеми з легенями: він не може дихати без медичних препаратів.
Чоловік постійно скаржиться на гострий біль у животі та приймає знеболювальні.
У СІЗО Донецька Олександр не отримує лікування. Доводиться розраховувати лише на ліки, які передають рідні.
Втім, за словами дружини, не всі вони потрапляють до нього. Особисто вона, через постійні погрози з боку терористів, та втрату роботи, разом із маленькою дитиною, виїхала з ОРДО.
На момент затримання дочці Олександра було 9 місяців, а зараз дівчинці вже п’ять років.
Усі вищеназвані дії стосовно Олександра Короля є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, в тому числі Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року, зазначає український омбудсмен Людмила Денісова.
Уповноважена з прав людини звернулася до керівництва МКЧХ в Україні, аби представники організації терміново відвідали Олександра в ОРДО та посприяли його негайному звільненню.
Аналогічне прохання отримала і координаторка від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотта Реландер.
Нагадаємо, що за даними Офісу Омбудсмена ВР України наразі у «списках на обмін» значиться майже 300 українців. Лише 44 людини в них — військові, всі інші — це мирні жителі, які просто потрапили у заручники до бойовиків.
Багато з них чекають на визволення вже по кілька років.