Щоб зменшити втрати ЗСУ від штурмової техніки окупантів, військові з аеророзвідки Донецького напряму, розробили нову ефективну модель дрона.
Фото: Вчасно
Найбільше втрат українська піхота зазнає через штурмову техніку рф, наприклад танки, розповів «Вчасно» аеророзвідник 56 бригади ЗСУ Олександр з позивним «Єнот».
Особливі проблеми боротьби з танками виникають, коли вони ховаються за огородженнями — виїжджають звідти, швидко роблять постріл та знову ховаються. Прильот від танка миттєвий, немає навіть секунди, щоб військові могли зреагувати.
«Ми втратили найбільше піхоти саме через танки, — говорить «Єнот». — Коли танк працює через загородження, нашій артилерії важко його дістати. Це можна зробити лише завдяки «пташкам».
Ті моделі дронів, які є сьогодні на озброєнні у наших військових, не досконалі. І аеророзвідники, які вже давно працюють з ними, називають основні проблеми.
«У нас є питання до українських дронів, — розповідає Олександр. — Наприклад, заміна акумуляторів займає багато часу, а у нас його немає під вогнем. Щоб замінити акумулятор треба відкрити дрон, дістати дроти, від'єднати акумулятор, потім приєднати до дротів новий, відбалансувати „пташку“. Або ось незрозуміла розробка — великий червоний парашут, на якому спускається дрон. А ми ж працюємо на передовій, і користуючись цим „винаходом“ просто „палимо“ своє місце розташування».
Також аеророзвідники кажуть про слабкий захист деяких дронів від РЕБу — радіоелектронної боротьби, яку активно використовує росія у війні проти України.
Враховуючи всі зауваження до діючих на фронті дронів, аеророзвідники 56 бригади з групи «Єнота» розробили нову модель. Над нею працювали професійні інженери та програмісти. Новий дрон назвали на честь одного з побратимів, який має позивний «Інквізитор» і є завзятим борцем за українську спадщину. Відмінні якості дрона:
«Це буде універсальна „пташка“ — і для розвідки, і для нанесення ударів по техніці ворога, — розказує розробник „Інквізитора“, аеророзвідник Олександр, позивний „Єнот“. — Ми більше не можемо втрачати піхоту та техніку тому, що не маємо можливості дістати російську техніку, яка працює з укриття. Ми хочемо бути більш ефективними, і можемо це зробити. До речі, цією розробкою вже зацікавилися хлопці з інших бригад, особливо артилеристи — вони добре розуміють, що це розширить їх можливості».
Наразі стоїть завдання зібрати першу експериментальну модель квадрокоптера. Розробники кажуть, що основні деталі можна виготовити в Україні, електроніку замовити за кордоном.
Для виробництва потрібно закупити деякі станки та 3D- принтери. Збирати та проводити випробувальні польоти будуть аеророзвідники 56 бригади, які розробили цю модель. Кажуть, якщо все швидко закупити, то можна вкластися у термін 1,5 місяця.
Сума для запуску цього проєкту, а конкретно для придбання станків, обладнання та комплектуючих для експериментальної моделі — $ 14 800. Потім виробництво дрона буде значно дешевшим.
Допомагає аеророзвідникам реалізувати ідею громадська організація з Донеччини «UA Military robotics», яка займається збором коштів та налагодженням виробництва. Волонтери організації вже давно підтримують ЗСУ. Чотири з шести автівок, які втратила через російські обстріли група «Єнота», подарували саме вони разом зі своїми однодумцями.
ТГ-канал громадської організації «Українська військова робототехніка»: https://t.me/uamilitary