«12 тижнів пекла й мук»: із Торецька врятували алабая, який дивом дожив до порятунку, але почав їсти себе через голод

Київський притулок «Дім Хвостів» забрав із фронту алабая Янгола — собаку з Торецька, який перед порятунком кілька місяців страждав від людської байдужості.

Фото зі сторінки Анастасії Тихої

Притулок Анастасії Тихої «Дім хвостів», розташований на Київщині, був створений на початку повномасштабної війни — спершу дівчина евакуювала тварин своїх сусідів. Однак уже за кілька тижнів «радіус порятунку» збільшився до всієї Київської області, а згодом — і України, коли в «ДХ» почали привозити покинутих і травмованих тварин з прифронтових і деокупованих територій. Нині це притулок для тварин з інвалідністю, онкохворих і врятованих із фронту. Алабай із Торецька також знайшов тимчасовий притулок саме тут — однак болісною ціною.

Анастасія Тиха зізнається: на сьогодні тварини, яких евакуюють із прифронтових територій, щоразу приїжджають у все гіршому стані. Торецький «Янгол» — не виняток, але людська байдужість коштувала йому… лапи.

«12 тижнів тому ми прийняли першу евакуацію з Торецька. В одній з заявок мені потрапив на очі цей нещасний алабай, але я відмовилася — він важив 80 кг і був дуже агресивний. Розуміла, що мені немає куди подіти агресивну, велику собаку. Ніколи собі цього не пробачу… Відтоді волонтери провели понад 10 евакуацій з Торецька і я вже забула про Ангела — була впевнена, що його забрали, та і в заявках він більше не траплявся. До жовтня… Минуло 12 тижнів — і те, що я побачила на фото в заявці… Це вже був не алабай, у ньому навіть собаку було важко впізнати. Ангел не міг встати, майже не підіймав голову, щось сталося з лапою (скоріш за все, він почав їсти себе від голоду). Він зміг дожити до спасіння! Але якою ціною», — розповідає зооволонтерка.

Фото зі сторінки Анастасії Тихої

На сьогодні від 80-кілограмового пса лишилося всього 24 кг ваги — це не вага м’яса чи жиру, а вага кісток.

«24 кілограми — це вага кісток та очей. Величезних. сповнених болю очей… Ніколи не забуду цей погляд, ніколи не забуду, що відмовилась від нього в перший раз», — каже Анастасія Тиха.

Нині в Ангела великі проблеми зі здоров’ям: крім того, що йому потрібно відгодуватися, він втратив лапу — там почалася гангрена і її довелося ампутувати. Ще в нього ерліхіоз, дирофіляріоз і тяжка ступінь виснаження. Попереду його чекає довгий шлях рятування.

«Ми переназвали Ангела в Торіка, і, я сподіваюся, допоможемо йому забути то пекло, яке він пройшов», — каже киянка.

Допомогти коштами Торіку можна на картки:

  • Монобанк (Анастасія Т.): 5 375 414 115 367 020;

  • PayPal: [email protected].

Номер Анастасії Тихої - 380 980 681 366.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev