Останні десять років «Азовмашем» керували проросійські керівники, які розікрали його вщент.
"Азовмашем" керували проросійські керівники" і розікрали його ще до війни - Андрющенко/фото Центр Національного спротиву
«Азовсталь» зруйнований вщент, нічого там не зробиш. Його потрібно розміновувати ще не один рік. З «Азовмашем» така ж сама історія, там фактично нічого не можна зробити. Про це розповів у етері телеканалу «Еспресо» радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.
Він зазначив, що підприємство зруйноване навіть не через бойові дії, а через те, що «Азовмашем» керували проросійські керівники.
«За останні десять років розікрали його до такого стану, що там окрім стін нічого не залишилось. Тому немає, що там відновлювати», — наголосив Андрющенко.
За словами радника міського голови Маріуполя, «Азовмаш» очолював вже покійний олігарх Савчук, який свого часу вкрав значну частину «Азовмашу», розмістивши частину у Франції, а частину — в Москві.
«Усі ці люди, які створювали „русскій мір“, починаючи з 2014 року, всі вихідці „Азовмашу“. Вони ще до початку повномасштабного вторгнення його розікрали. Вони й досі винні людям заробітну плату», — зауважив Андрющенко.Як повідомляв раніше Центр Національного спротиву, російські окупанти планують створити так званий машинобудівний концерн на базі захопленого та знищеного «Азовмашу» у Маріуполі Донецької області.
Зазначається, що плани ворога далекі від реальності, адже промисловий потенціал регіону самі росіяни й знищили й продовжують це робити.
Представники спротиву вчергове констатують мародерську логіку мислення росіян.
У ЦНС також зауважують, що російські інженери, які прибудуть в регіон для відбудови знищеного промислового комплексу, стануть ціллю для Руху Опору.
Довідково: Концерн «Азовмаш» до окупації Маріуполя росіянами у 2022 році було найбільшим машинобудівним підприємством України, яке спеціалізувалося на випуску обладнання для гірничо-металургійного комплексу, цистерн-вагонів, портових кранів, котлів, паливозаправників тощо. На початку повномасштабного вторгнення частина захисників перебували на території заводу. Згодом частина військових приєдналася до бійців на Азовсталі, а інша — здалась в полон окупантам.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!