Брехня росіян: які фейки про Україну окупанти поширюють серед жителів Маруполя

Російські окупанти в Маріуполі поширюють фейки, аби спровокувати серед місцевих жителів антиукраїнські настрої та відмовити маріупольців від евакуації.

На фото окупований росіянами Маріуполь/ REUTERS/Олександр Єрмоченко

Окупувавши територію, російські загарбники намагаються окупувати і свідомість жителів Маріуполя. Загарбники всіляко намагаються демонізувати Україну в очах маріупольців, вигадуючи все нові й нові брехні про дії української влади.

Основні фейки від росіян, які вони поширюють серед маріупольців, озвучив і спростував радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Ось декілька з них:

Брехня росіян: усі пенсії та соціальні виплати, які надійшли або зберігаються на банківських картках маріупольців будуть спрямовані на користь ЗСУ, якщо не будуть терміново зняті з рахунка.

Що насправді: всі гроші на банківських рахунках українських громадян зберігаються і не перераховуються без їх особистої згоди ані на ЗСУ, ані будь-куди інше. Право власності українців є безумовним і захищеним державою.

Мета фейку — сформувати антиукраїнські настрої, відмовити від евакуації та змусити маріупольців використовувати «обмінники», що керуються окупаційною адміністрацією. У підсумку – наповнити грошима керівництво окупантів.

Брехня росіян: усі, хто залишається в місті є злочинцями і підлягають арешту при перетині блок-поста в Україні.

Що насправді: люди, що опинились на тимчасово окупованій території, є громадянами України, не переслідуються по закону. Українська влада робить усе можливе, аби загальна евакуація була доступна для всіх маріупольців. Однак протягом усього часу росіяни всіляко зривали усі спроби української сторони вивезти своїх громадян із багатостраждального міста.

Брехня росіян: усіх чоловіків одразу мобілізують в українську армію при перетині блок-поста в Україні.

Що насправді: ані в пунктах перетину лінії зіткнення, ані при постановці пізніше на військовий облік в Україні не вручають повістки. За словами Петра Андрющенка, навіть за бажанням сьогодні не беруть в ЗСУ людей з Маріуполя, якщо вони раніше не проходили військову службу. 

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev