Окупанти пошкодили понад 38 тис. приватних будинків у Маріуполі. Відновити житло люди намагаються самостійно.
Маріуполь/ Ілюстративне фото
Проблема із житлом лишається актуальною для маріупольців. Люди скаржаться на місцеву «владу», яка не займається відновленням будинків. Попри це псевдомер міста повідомив, що 1,6 тис. приватних будинків вже відремонтували.
Він ніби то ознайомився із ремонтно-відновлювальними роботами у п’яти приватних будинках. І загалом на лівобережжі Маріуполя будівельники вже відремонтували понад 100 індивідуальних житлових будівель. А в планах на вересень — відновити ще близько 30 будинків зі ступенем ушкоджень до 50%.
Ця новина обурила маріупольців. Вони стверджують, що окупанти ніяк не допомагають у відновленні. Усе доводиться робити самостійно, а ці «досягнення» колаборанти присвоюють собі у звітах.
«Можна написати назву вулиць, де відремонтовані будинки. Хочу піти подивитися на щасливчиків, кому так пощастило. Я понад рік оббиваю пороги всіх адміністрацій. Результат нуль. Немає вікон, дах розбитий, немає стель, стіни в тріщинах. Дуже весело, тільки сміятися не хочеться», — пише місцева жителька.
За час блокади росіяни пошкодили у Маріуполі понад 38 тис. приватних будинків. Їхня цифра, яку вони спромоглися назвати, показує, що за 1,5 року окупації вони зробили менше ніж 5% будинків від зруйнованих, повідомляє мер Маріуполя Вадим Бойченко.
«Навіть ці так звані роботи в більшості проводяться на папері, а в реальності - людям доводиться все робити самостійно. Але більшість просто не має коштів зробити ремонт, тож доводиться виживати в аварійних будинках, а скоро зима», — каже Бойченко.
Мало того, що окупанти не відновлюють житло, так вони ще й під приводом ремонту обкрадають квартири та заселяють туди інших мешканців.
«За містом маємо житло, яке вціліло, а квартира в місті дуже постраждала. Підрядник розпочав відновлення. Ключі залишили старшому по дому. Через місяць дуже здивувалися, що із квартири зникла вся техніка. Пізніше, несподівано приїхавши, тут вже були нові мешканці. Сказали — що старша дозволила. Ключі забрали та двері зачинили. Тепер день за день дзвінки з погрозами, якщо не дамо ключі — то квартира буде безхазяйна», — скаржиться місцева.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!