«Було незвично, що нічого не робиш, а там воюють наші хлопці»: історія сєвєродончанина про подолання «синдрому вцілілого»

Миколу Скурідіна знають чимало сєвєродончан. Чоловік популяризував в місті велорух, власним прикладом пропагував здоровий спосіб життя. Одне з його хобі — фотографія. Жодного міського заходу не відбувалось без пана Миколи: чоловік у фотографіях фіксував визначні події міста та його буденне життя.

Історія сєвєродончанина про здолання «синдрому вцілілого» / фото: архів Миколи Скурідіна

У Сєвєродонецьку чоловік залишався досить довго, проте прийняв рішення виїхати із зони бойових дій, аби не заважати військовим вибивати рашистів з української землі, повідомляє «Вчасно». 

«До Дніпра я переїхав із сином. Наші з ним жінки у Європі, виїхали потягом. Дніпро прийняв нас гостинно. Перші тижні було незручно, бо ми жили у досить комфортних умовах. Це називають «синдромом вцілілого». У Сєвєродонецьку ми допомагали військовим під звуки ворожої артилерії, а тут – тиша та спокій. Було незвично, що ти нічого не робиш, а там воюють наші хлопці», — ділиться чоловік.

Аби подолати докори сумління, у Дніпрі знайшов собі зайняття. Як і до повномасштабного вторгнення, волонтерить — плете маскувальні сітки для наших військових. До дніпровських «павучків» разом зі Скурідіним доєднались і інші сєвєродончани. Землякам, які виїхали з зони бойових дій, але досі не можуть взяти себе в руки через депресію, радить ці руки зайняти справою.

«Головне — ти живий. Завжди попереду буде краще. Потрібно поставити собі мету, бо відчай та сльози не допоможуть. Потрібно прийняти те, що сталось і рухатись далі, бо майбутнє залежить саме від них», — каже чоловік.

Моніторити фото та відео пан Микола припинив давно. По-перше, вважає, це нічого не змінить. По-друге, дізнатись, що сьогодні його будинок цілий не означає, що так залишиться через годину чи тиждень. Проте про повернення додому каже впевнено.

«Багато там руйнувань, але я чомусь впевнений, що зможемо все відбудувати. По-перше, я думаю, що іноземні друзі нам допоможуть, а, по-друге, з росії всі репарації та контрибуції за допомогою західних банків ми зможемо забрати. росію не будуть питати, чи згодні вони. Просто відберуть», — ділиться роздумами пан Микола.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev