Данина за проїзд з технікою та безкоштовні обіди з «побочкою»: реалії окупованої Луганщини

Життя на новоокупованих територіях області продовжує «покращуватись» в негативний бік: люди змушені платити данину за перетин блокпостів із власними речами, а обід в безкоштовній столовій Сєвєродонецька може обернутись харчовим отруєнням через антисанітарію. 

Данина за проїзд з технікою та безкоштовні обіди з «побочкою»: реалії окупованої Луганщини

Півтора місяця тому на блокпостах між новоокупованими населеними пунктами області роботу «народних міліціонерів» контролювали кадрові офіцери армії рф. Аби провезти власну побутову техніку із розбитих вщент Сєвєродонецька, Рубіжного чи Лисичанська в бік Сватового, людям потрібно було пред'явити документи на майно: паспорти та/або чеки на їх придбання. Нещодавно ситуація змінилась докорінно, ділиться власне джерело «Вчасно». 

«Забирали з Кремінної побутову техніку знайомої. Знали ще давно схему вивозу, бо перевозили майно сина. Зібрали всі документи, але щось пішло не так: з нас «попросили» 20% вартості холодильника, мікрохвильовки та грильниці. Причому, з якої суми запросили відсоток, ми не зрозуміли, — ділиться джерело. — І таке стало після того, як на блокпостах не стало росіян, які створювали вигляд боротьби з мародерством, а лишились всякі калмики і міліціонери».

Втім у Кремінній є позитивні зрушення: в аптеках міста почав з'являтись інсулін. Ефективність препарату ще не перевірена споживачами. 

Співрозмовник також побував у нещодавно відкритій в Сєвєродонецьку «похльобочній» — так званому пункті видачі гарячих обідів, яке окупанти організували у приміщенні одного з вцілілих ресторанів міста.

«Виїхали рано. Заправок із хотдогами зі зрозумілих причин не знайшли. Знайома, з якою їздили в місто, запропонувала спробувати себе ревізорами і зайти в ту харчевню. Запропонували помити руки в рукомийнику, в якому напевно вже хтось мив ноги, — розповідає співрозмовник. — Витерлись серветками, спробували суп та компот. Про компот сказати поганого нічого не можна, навіть смачний. Суп з якоїсь совєтської тушонки з хрящів та шкіри з трьома макаронинами. Посьорбали і на зворотній дорозі по черзі шукали маломальські безпечні кущі: з одного боку давить фізіологічна необхідність, з іншого — зупиняє ймовірність розтяжки чи гранати в «зеленці». Заїдали лоперамідом. Ревізор не рекомендує харчевню окупантів».

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev