Фото: zik.ua
Як повідомляє Покровсько-Ясинуватський об'єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, безоплатними путівками забезпечуються:
— учасники бойових дій — не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;
— постраждалі учасники Революції Гідності — не частіше ніж один раз на рік строком на 21 день;
— учасники війни — не частіше ніж один раз на два роки строком на 21 день; особи з інвалідністю внаслідок війни — позачергово щороку строком на 21 день;
— особи з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) з них:
— І та II групи — до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
— III групи — до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 21 день;
— члени сімей загиблих (померлих)
Законодавством передбачено можливість ветерану війни з числа учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил, постраждалому учаснику Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) таких осіб самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Потрібно вибрати бажаний санаторій та повідомити орган соціального захисту населення про нього.
Орган соціального захисту населення перевіряє заклад на відповідність встановленим вимогам. Між органом соціального захисту, особою та адміністрацією санаторію укладається тристоронній договір про отримання путівки та надання лікування.
Оплата путівки проводиться лише після проходження курсу лікування. Якщо обраним санаторієм надаються неякісні послуги, то учасник АТО/ООС має право відмовитись від укладання договору з цим санаторієм та обрати собі інший.