Українські діти проходять «курс молодого бійця», фактично стаючи бойовим потенціалом для країни-терористки.
Фото з відкритих джерел
З моменту окупації Криму, частини Донеччини та Луганщини рф активно розвиває мережу «таборів перевиховання», яка на сьогодні сягає сотні закладів. Їх мета — викорінити національну ідентичність, примусово асимілювати українських дітей та перетворити їх на ресурс росії для досягнення власних геополітичних інтересів.
За результатами розслідування Регіонального центру прав людини, на сьогодні зафіксовано 98 таких установ: 13 з них — на окупованій території України, 18 — у Білорусі, ще 67 — у росії.
Діти там піддаються інтенсивній пропаганді, спрямованій на формування лояльності до «нової Батьківщини», а також навчаються військової справи за стандартами підготовки солдата-строковика. Подекуди ці табори використовують як місця свавільного утримання дітей або проміжні пункти депортації.
У 2024 році росія значно розширила мережу «таборів перевиховання» на нових окупованих територіях, відкривши в Бердянську (Запорізька область) філіал окупованого табору «Артек» під назвою «Червона гвоздика». Також відчутно посилилася мілітаризація українських дітей у зв’язку з розгортанням діяльності Академії дружби народів «АХМАТ» та центру «Воїн». Останній організовує зміну «Час героїв», у ході якої українських дітей навчають стріляти з автоматів, стрибати з парашутом, керувати дроном та мінувати територію.
Дослідники зауважують, що у 2024 році витрати з федерального бюджету рф на дитячий «відпочинок» зросли на 11,6%, порівняно з минулим роком, досягнувши показника у 76,8 млрд рублів. За заявами представників окупаційних адміністрацій, протягом літнього сезону 2024 року у рамках проєкту «Корисні канікули» до «таборів перевиховання» вивезли 40 тис. українських дітей. Це майже вдвічі більше, ніж торік.
Діти з окупованих територій побували в пропагандистських поїздках у Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону та інших містах в рамках програм «Культурна карта 4+85», «Маршрут для молоді», «Університетські зміни», а також взяли участь у низці «патріотичних» змін, подекуди за понад 8 тис. кілометрів від дому.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!