росіяни в так званій адміністрації якісно ігнорують їх проблеми, фактично лишаючи на поталу «гризні» голодних вуличних собак, холероподібним вібріонам і несправній каналізації.
Вторгнення рф в Україну досі лишає на захопленому Маріуполі сліди: посеред міста на очах з’являються провалля, а комунальники ігнорують проблеми, які окупанти ставлять навіть у «високих кабінетах». Це на рівні республіки привселюдно визнав навіть ватажок «днр» Денис Пушилін. Зокрема, він на засіданні з іншими гауляйтерами Донеччини сказав, що зафіксував масові скарги мешканців «республіки» через аварії у мережах водопостачання та водовідведення.
«Контрольне управління двічі проводило перевірку усунення аварійних ситуацій. Вона показала, що філія макіївського управління водопровідно-каналізаційного господарства відверто ігнорує ремонтні роботи. До деяких робіт за графіком ще навіть не приступали, а якісь були розпочаті понад місяць тому, зараз там — розриті й покинуті ями.
Є випадки, коли тривалий час забито каналізаційну криницю — і це в спеку понад 30 градусів! Це грубе невиконання обов’язків комунальними службами.Є халатний підхід до робіт, немає координації, немає контролю", — повідомив він на засіданні.
Маріупольці та донеччани також зауважують, що проблеми насправді - масового характеру. І попри те, що недбале ставлення комунальників зафіксоване відносно всіх мешканців — за гроші «в кишеню» ті самі робітники охочі приїхати й навіть попрацювати на ділянці.
«Це знущання не лише у водоканалі, а й у РЕС та ЖЕК і тепломережі. Ніхто нічого не робить, один суцільний колапс і відмашки „немає людей“. Але за окрему плату той самий РЕС приїжджає і робить, водоканал каналізацію також чистить. Що робити людям? По телефону, коли телефонуєш скаржитись, можуть і матом крити, й слухавки кидають. І заявки, кажуть, „зафіксували“, а насправді ніхто нікуди не писав», — скаржаться місцеві у телеграм-каналах.
Крім того, місцеві скаржаться й на відсутність працюючих ліфтів. Тим паче — у випадках, коли доводиться тягати воду з сусідніх вулиць на верхні поверхи, коли водопостачання зупиняють. А таке зупиняється регулярно по кілька разів щотижня.
Ще одна проблема в окупації - неконтрольована популяція безпритульних собак, які бігають містом. У Маріуполі мешканці скаржаться, що через бійки, вий та їх кількість — і дорослі, й діти бояться їх навіть уночі.
«23 і 27 квартал тоне у бродячих собаках. Усю ніч бігають, лають, виють, б’ються, і так постійно. Їх близько 20, діти прокидаються в жаху. Щоночі ми не спимо», — пишуть маріупольці в телеграм-каналах.
На Курчатова ситуація та сама — й ані мерія, ані поліція на скарги не реагують.
«Я шокером відлякую собак. По-іншому — ніяк, бо рано вранці йду на роботу, і раптом що — мене ніхто не врятує. Тому шокер тримаю в руці усю дорогу від дому до роботи. «, — діляться власними «лайфхаками» маріупольці.
У громадських місцях ситуація не краща. Містяни кажуть, що собаки не лише гавкають на людей, а й нападають на них, на дітей і тварин — інколи навіть не меншого розміру. аніж вони самі.
«Цього тижня зграя собак напала на дитину біля саду. Дівчинку в голодних агресивних собак відбив чоловік, який опинився поруч випадково — проїжджав повз на машині. Це сталося о пів на дев’яту вечора! В цей час скрізь з’являються собаки, які гарчать. У приватному секторі, біля податкової, поблизу шкіл і парків. І вони починають нападать. Адміністрація чекає, поки розірвуть дитину, і тільки потім відреагує?» — пишуть маріупольці у телеграм-каналах.
Чергова проблема захоплених міст — вщент знищені дороги. Ще під час бомбардування Маріуполя окупанти ракетами та артилерією потрощили всю інфраструктуру включно з асфальтом. Зараз графіки ремонтних робіт — вкрай повільні. Щобільше — росіяни днями зауважили, що вже виповнили всі заплановані на 2024 рік ремонти на дорогах. Проте місцеві зауважують, що упродовж 2024 року вони ледь поремонтували кілька проїздів. І цей мізер намагаються видати за масштабне відновлення міста.
Однак ще більше погіршує ситуацію те, що на вулицях окупованих міст просто під колесами автівок провалюється асфальт. Зокрема, на вулиці Блажевича, напроти виконкому, вантажівки продавили дорожне покриття, коли возили будматеріали. В результаті одна з ділянок дороги просіла, а днями — провалилася. Чоловік, який намагався об'їхати яму, також провалився. Тому тепер від тротуару до тротуару — провалля, кажуть маріупольці.
Інша теорія місцевих — що причиною провалля стали постійні прориви трубопроводів під асфальтом. Проте результат, незалежно від теорій, один — окупаційна адміністрація продовжує не помічати ям, тож водіям доводиться їздити сусідніми вулицями. Однак заїхати у двір, під свій під'їзд — неможливо.
Водойми у Маріуполі теж «цвітуть і пахнуть». Крім того, нещодавно у річці Кальміус та Кальчика виявили холероподібний вібріон — тож медики суворо рекомендують не купатися там. А при найперших ознаках захворювання рекомендують звертатися до лікарів. І місцеві підозрюють, що частково причина цього — в каналізаційних витоках.
Маріуполь у 2024 році - досі кошмар та нагадування про злочин без терміну давності. Мешканці «днр» та навіть пропагандисти рф називають його «страшидлом» — принаймні допоки не будуть знесені обгорілі будинки, в яких заживо згорали люди.
«Я нещодавно проїхав через Маріуполь — це жахіття! Хто в ньому житиме, поки старі зруйновані будинки „під нуль“ не знесуть і не побудують нові?» — зі сміхом висловилися російські z-репортери Максим Калашников та Олександр Мухарев.Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!