Те, що партнери вже надали Україні, має забезпечити необхідні навички для успішного контрнаступу, вважає очільник оборонного відомства Естонії.
Колаж з фото Генерального штабу ЗСУ та сайту Aripaev
В інтерв'ю «Вчасно» Міністр оборони Естонії висловив впевненість: не можна чинити тиск на Україну в питанні контрнаступу.
«Ми не можемо чинити тиск на вас, на українську армію, тому що ви найкраще знаєте, як підготуватися і що робити під час цього контрнаступу, а також у наступні місяці, тому що для України це точно буде тривалий наступ», — сказав він.
Ключове питання — це надання необхідної допомоги від Заходу. Ханно Певкур каже: те, що партнери вже надали Україні, має забезпечити усі необхідні навички для успішного контрнаступу.
«Як це буде, ми побачимо в найближчі тижні і місяці, ймовірно. Але ми принаймні зробили все можливе, щоб підготувати ваших солдатів, підготувати ваш штаб, підготувати ваших старших офіцерів для цього, для планування і виконання цього плану», — зазначив він.
Зокрема, Естонія на даний момент провела підготовку близько 1000 українських бійців: піхотинців, медиків, снайперів, кіберспеціалістів. Мотивація воїнів перевищує будь-які очікування, зазначає очільник Міноборони країни-партнера.
«Звичайно, ми продумуємо, як далі зробити свій внесок. Перш за все ми звертаємо увагу на українські потреби. Ми не хочемо просто проводити навчання, натомість маємо бути абсолютно впевнені, що це допомагає українській армії», — зазначає Ханно Певкур.
Подальші навчання також координуватимуться із видом техніки, що колективно надаватиметься Україні. На початку цього року Естонія, створивши справжній прецедент, віддала Україні всі свої 155-мм гаубиці. Загалом країна надала українцям пакет військової допомоги вартістю 113 млн євро, який окрім згаданих гаубиць, включав тисячі артилерійських снарядів, сотні протитанкових гранатометів та засоби підтримки артилерійських підрозділів.
Військова допомога Естонії Україні вже перевищила 1% ВВП країни.
«У форматі „Рамштайн“ ми розглядаємо, в чому є потреба, і за ці місяці ми зрозуміли, що немає необхідності надсилати лише одне обладнання чи щось, що не має зв’язку з іншими засобами. Отже, ми повинні надсилати саме такі можливості. І щоб об'єднати їх, нам потрібно тісно співпрацювати з нашими друзями на Заході. Тому я не буду називати якісь конкретні активи чи засоби, які ми можемо і будемо надсилати, але можу вас запевнити, що ми продовжимо допомагати Україні», — зазначив Міністр оборони Естонії.
Зазначимо, речник Пентагону Патрік Райдер сьогодні повідомив, що наступна зустріч у форматі «Рамштайн» буде присвячена посиленню української ППО, наданню боєприпасів та передачі літаків F-16.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!