Фото: Фейсбук Азада Сафарова
У Данії школярів 6−9 класів будуть вчити розумінню конфліктів і воєн і прав дітей на базі фільму «Віддалений гавкіт собак» (The Distant Barking of Dogs) данського режисера Саймона Леренґа Вільмонта. Про це повідомив фіксер і асистент режисера Азад Сафаров.
Спеціальна навчальна програма була створена Данським інститутом фільму і UNICEF.
Події у фільмі розгортаються на Сході України поблизу лінії фронту. У центрі сюжету — один рік із життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у Гнутовому на Донеччині. Після початку воєнних дій на Донбасі вони залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші.
Через цю історію у фільмі показано, як на дитину впливає життя у зоні воєнного конфлікту.
«Європейські діти будуть дивитись цей фільм і розуміти, з чим стикаються десятки тисяч українських дітей на війні Росії проти України. Співпереживати їм і ставати на їх бік», — зазначає Азад Сафаров.
«Якби я був там, я б пісався б в штани щоночі, коли там стріляють. Бо я б не знав, виживу я чи помру», «У голові не вкладається, наскільки близько діти живуть до війни. Це ж війна прямо за вікном. Це ж порушення всіх прав дітей», — такі відгуки данських школярів публікує Данський інститут кінематографії.
Нагадаємо, документальна стрічка «Віддалений гавкіт собак» стала переможцем більше ніж 35 кінематографічних фестивалів світу і дійшла до шортлиста Оскара.
Фільм є спільним проєктом Данії, Швеції і Фінляндії. Робота над ним тривала з 2015 по 2017 роки.