путін хоче досягнути хоча б якихось результатів до річниці так званої «спецоперації», тому готовий закидувати фронт живою силою.
Колаж з фото Слово і Діло та Defence Connect
Довідка: Мік Раян — австралійський генерал-майор у відставці, який відповідав за весь військовий вишкіл та військову освіту в Австралії.
«Вчасно» зібрало думки Міка Раяна щодо майбутніх наступальних операцій росії, які він останніми днями висловив в ефірі CNN, у своєму подкасті на substack та в Твіттері. Публікуємо переклад найголовнішого.
«З початку цієї війни путін був дуже нетерплячим у плані результатів. За останні чотири місяці він оголосив про анексію територій, мобілізацію солдатів й промисловості та призначення генерала Герасимова командувачем — складав всі ці частини воєдино для наступальних операцій. Він хоче досягнути якогось прогресу до річниці так званої „спеціальної військової операції“», — вважає Мік Раян.
«Схід — найімовірніша локація російських атак, бо це важлива політична мета для путіна», — вважає він. Адже ще на початку війни путін оголосив про задачу «спецоперації» щодо «освобождения Донбасса», а пізніше офіційно заявив про анексію Донеччини та Луганщини. «Тому, так, Донецька та Луганська області - найімовірніші місця».
Але не варто забувати про російські операції на Півдні.
«Їхні атаки там маломасштабні останні тижні та не мають значного успіху, але мета цього — прощупати слабкі та сильні місця української оборони і, можливо, надати армії рф можливість розвити наступ на різних ділянках фронту, або відтягнути частину українських сил від того району, де вони можуть атакувати в наступні тижні чи місяці», — сказав Раян.
Карта: DeepState Map
На думку відставного генерала, проведена мобілізація дозволить росіянам стабілізувати для себе лінію фронту й, імовірно, проводити атаки.
«Мобілізація сотень тисяч осіб дозволить росії стабілізувати лінію фронту протягом зими. І, ймовірно, проводити атаки „людськими хвилями“ на кшталт того, що робили найманці ПВК „Вагнер“ в районі Бахмута та Соледара останні кілька місяців», — повідомив Мік Раян.
путін вірить, що зможе кидати у бій більше і більше людей, а Захід, на його думку, у цей час має втомитися від підтримки України.
«Росіяни втратили величезну кількість солдатів та найманців за 11 місяців — зокрема командирів молодшої та середньої ланки. І навіть „вливання“ однієї чи двох сотень тисяч мобілізованих не дозволить повністю відновити російську армію. І справді виклик може стати ще більшим для них, тому що управління погано підготовленими солдатами — ще та проблема для командування окупаційних військ, яке ще лишилося в складі російської армії на території України», — також каже він.
На думку австралійського військового, Україна має шукати та отримувати якомога більше західних розвідувальних даних, аби відслідкувати переміщення російських військ між росією, білорусією та захопленими територіями України, а також дізнатися про об'єми виробництва та зберігання озброєння.
«Нещодавній візит до України керівника ЦРУ — певно, індикатор того, що Україна вже отримала багато цих розвідданих»
На його думку, надзвичайно важливим є встановлення локацій концентрації сил рф, що також можна отримувати завдяки відкритим даним, супутниковим знімкам, соціальним мережам. Ще завдяки цим даним можна дізнатися про дефіцит в артилерії ворога і так далі.
Тактична розвідка стосується і встановлення локацій складів боєприпасів та складів постачання ворожої армії, концентрація яких в певному місці може свідчити про можливий наступ.
«Дуже важлива річ, на які я б звернув увагу — це інженерне обладнання та мостове обладнання та інші речі, які можна використати, аби подолати українські перешкоди, оскільки російські сили прагнуть просунутися… Їх розміщення у певних районах може бути дуже показовим».
Зазначимо, 3 лютого адміністрація президента Джо Байдена оголосила про додаткову безпекову допомогу Україні на загальну суму майже 2.2 мільярда доларів. Вперше пакет допомоги міститиме ракети більшої дальності для наданих раніше HIMARS. Мова йде про GLSDB — малогабаритні високоточні боєприпаси, фактично — крилаті бомби. Про точні строки їхньої поставки поки що невідомо.
Бомба GLSDB / фото з відкритих джерел
«Це є ключовою частиною ускладнення російського планування наступу, а Україна виграє „битву адаптацій“. HIMARS змусив росію адаптуватися до українського вогню на дальній відстані. Ця зброя дозволить Україні завдавати ще глибших ударів по окупованій росією території», — пише Мік Раян.
На його думку, маючи зброю більшої дальності, українці зможуть протистояти адаптації росії до ударів, що ускладнить для окупантів операції з постачання військ і так далі. Це те, що він називає «контраадаптацією».
«Крім того, це ще більше обмежить російську здатність зосереджувати резервні сили подалі від лінії фронту та дозволить українцям перешкоджати переміщенню російських резервів, які могли б відповідати на українські наступи та проникнення на російську лінію фронту.
Важливі (і дорогі) активи, такі як вертольоти, літаки наземної підтримки з нерухомим крилом і системи ППО, можливо, доведеться перемістити ще далі, що вплине на їх ефективність і роль у підтримці російських наступальних і оборонних операцій".
Обмеженням може бути кількість виготовлених бомб GLSDB. Вони не вироблялися в таких великих кількостях, як 500-фунтові бомби.
«Якщо ж усе підтвердиться, ця зброя матиме вплив, посилюючи українську боротьбу та ускладнюючи планування та виконання наступальних дій росії в найближчі місяці», — підсумовує військовий.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!