Ескіз типового майданчика з програми «Здорова країна»
Найдорожчі мультифункціональні спортивні майданчики купила комунальна фізкультурно-оздоровча установа «Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» — по 408,6 тис. грн, найдешевші — Луганська ОДА (по 300 тис. грн). Про це повідомляють «Наші гроші».
Так, у червні Президент Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму «Здорова Україна», метою якої є досягнення довшої тривалості життя українців. Програма передбачає створення активних парків і спортивних майданчиків по всій країні.
Для реалізації програми у 2021 році відібрано 6 областей, де облаштують спортивні майданчики (Луганська, Донецька, Запорізька, Полтавська, Дніпропетровська та Харківська).
З 1 по 29 вересня у шести областях за результатами 10 тендерів замовили мультифункціональні спортивні майданчики для територіальних громад на загальну суму 409,86 млн грн.
До кожного мультифункціонального спортмайданчика входять:
— спортивний комплекс з підвісною системою рукоятей;
— лавка з упором для пресу;
— упор для віджимання;
— подвійні бруси для віджимання;
— потрійний турнік;
— три тумби для стрибків;
— лавка на металевих ніжках;
— металева урна;
— інформаційний стенд;
— рукохід-драбина;
— штучне покриття (140 кв м).
У Донецькій, Запорізькій, Полтавській, Дніпропетровській та Харківській областях спортмайданчики великими партіями купував один обласний замовник. А у Луганській області закуповували спортивні комплекти у невеликій кількості департаменти та управління облдержадміністрації, а також дві міськради: Сватівська та Старобільська.
Найдорожчі спортмайданчики закупив «Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» — 150 комплектів по 480,6 тис. грн.
Слідом йде Сватівська міськрада, яка придбала майданчики по 480 тис. грн.
Трохи дешевше — від 477 до 478 тис. грн — цей товар купили у Харківській, Запорізькій, Полтавській та Дніпропетровській областях.
Далі в цінах за один спорткомплект йде суттєвий розрив. Два департаменти та управління молоді та спорту Луганської ОДА, а також Старобільська міськрада купили спортмайданчики за 297−313 тис. грн.
У десяти тендерах переможцями стали три фірми: ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання», яка поставить у Донецьку область найдорожчі спортмайданчики по 480,6 тис. грн, ТОВ «Торгівельний дім «Н'ю-лайн» та ТОВ «Жеж-Ко», яке замовникам Луганської області поставить найдешевші комплекси — по 300 тис. грн.
Примітно, що на семи торгах з десяти «Центр дитячого та спортивного обладнання» та «Н'ю-лайн» конкурували лише між собою. В результаті перша фірма виграла чотири тендери (тільки один з пропозицією 312 тис. грн за комплект, решта — вище 477 тис. грн), друга — три (з пропозиціями вище 477 тис. грн).
Пропозиції «Жеж-Ко» склали 297−307 тис. грн за комплект.
Найдорожчою складовою кожного спортмайданчика є штучне покриття (140 кв м). Так, наприклад, його ціна від «Н'ю-лайн» для КУ «Централізована бухгалтерія закладів та установ молоді, фізичної культури та спорту» Запорізької облради та управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА склала по 204 тис. грн за одиницю. А от «Центр дитячого та спортивного обладнання» запропонував штучне покриття таких же розмірів для Старобільська за 114 тис. грн, а «Жеж-Ко» департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин Луганської ОДА — за 84 тис. грн.
Таку різницю можна пояснити тим, що у запорізького та харківського замовників більш вимоглива технічна специфікація до штучного покриття, ніж у замовників з Луганської області. Наприклад, серед вимог комунальної установи та управляння Харківської ОДА є пункт «викладається на утрамбовану основу з відсіву, завтовшки не менш ніж 100 мм», чого немає в технічному завданні Старобільської міськради та департаменту Луганської ОДА.