Евакуйований Донецький національний медичний університет (ДНМУ) опублікував у Prozorro угоди на закупівлю продуктів — ціни на деяки товари більше, ніж у супермаркетах.
Вартість товарів в угодах ДНМУ, які опубліковані у Prozorro, виявилася вищою, ніж у найвідоміших супермаркетах. Такі коливання викликають питання щодо обґрунтованості та прозорості, повідомляє «Вчасно».
Донецькій національний медуніверситет опублікував шість закупівель різних продуктів харчування на початку березня в системі Prozorro. При детальному вивчені у трьох з них виявлені завищені ціни у порівнянні з ринковими.
Всі закупівлі здійснені без тендеру, університет обрав постачальника та напряму уклав договори з фізичною особою-підприємцем Козловською Тетяною Миколаївною, після чого опублікував їх у системі. Один кілограм сардельок невідомого складу та якості обійшлися у 320 грн за 1 кг.
Якби університет здійснив закупівлю у Varus, Сільпо чи АТБ, то 200 кг сардельок обійшлися б приблизно у 23 тисячі 600 гривень, а 700 кг фаршу — у 121 тисячу 30 грн. Загальна ціна закупівлі склала б 144 тисячі 630 грн, економія — 59 тисяч 370 гривень.
У іншій закупівлі м’ясних продуктів куряча четверть обійшлась медуніверситету у 94 грн за 1 кг, коли в супермаркетах їх ціна на десятки гривень нижче.
У мережі Сільпо курка коштує на 28 гривень дешевше.
У Novus — дешевше на 19 гривень.
А от курячу печінку університету продали взагалі за 117,70 гривень за 1 кілограм.
У мережі Сільпо 1 кг печінки вам обійдеться у 85 грн.
Таким чином, при закупівлі у Сільпо та Novus 688 кг курячої чверті обійшлись би у 45 тисяч 132 грн, а 300 кг печінки — у 25 тисяч 500 гривень. Різниця складає 29 тисяч 350 гривень.
І остання із цієї серії закупівель продуктів — свіжоморожений хек за 165 грн/кг.
У Varus тушка с/м хеку по акції обійдеться всього у 114,90 гривень.
У Сільпо хек без акції коштує 139 гривень за 1 кілограм
Тобто, навіть беручи найдорожчу пропозицію у роздрібних магазинах, 350 кг хеку обійшлись би навчальному закладу у 48 тисяч 650 гривень. Загальна економія — 9 тисяч 100 гривень.
Для порівняння цін були обрані спеціально популярні мережі супермаркетів, щоб кожен зміг при наступному поході у магазин впевнитись у їх завищенні.
Крім того, треба розуміти, що це роздрібні магазини, які пропонують продукти для звичайних покупців. Закупівлі, які здійснює університет — гуртові й мають коштувати набагато нижче.
Навіть якби університет здійснив закупівлю у Varus, Novus, Сільпо чи АТБ, то продукти обійшлися б у 263 тисячі 912 гривень замість 318 тисяч 382 гривні. Донецький національний медичний університет зекономив би 54 тисячі 470 гривень, а при гуртовій закупівлі ще більше.
Не пояснює завищення цін і місце розташування медичного університету. Юридичною адресою ВНЗ значиться м. Лиман Донецької області, а в укладених угодах місцем постачання вказано м. Кропивницький Кіровоградської області.
Отже, товари доставляються до населеного пункту, який не знаходиться поблизу місць, де відбуваються бойові дії, тому обраний постачальник не повинен завищувати ціну з цього приводу. До того ж сама ФОП Козловська зареєстрована та здійснює підприємницьку діяльність у Кропивницькому.
Загалом за час повномасштабного вторгнення ДНМУ не перший раз закуповує продукти, й при їх вивченні також постають питання до цін, тому діяльність навчального закладу вимагає подальшого ретельного аналізу та можливих заходів для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!