На Донеччині телефонні шахраї виманюють гроші на «лікування» / Фото з відкритих джерел
Серед усіх шахрайств нерідкими є такі, де злочинці представлялися членами сім’ї, які ніби то «потрапили в біду». Способи змусити жертву власноруч віддати гроші можуть бути різні, але це завжди кризова ситуація, яку треба вирішити негайно.
Найчастіше аферисти розповідають, що були затримані правоохоронними органами та просять грошей, аби «відкупитися від покарання». Альтернативний метод — нібито серйозна хвороба чи травма, на яку потрібні кошти, повідомляє Слов'янський відділ поліції.
Зазначається, що іноді зловмисники телефонують навмання, іноді — ретельно готуються до злочину, збирають інформацію про жертву. Потерпілими, як правило, стають жінки віком від 45 років.
Саме так днями свої заощадження втратила 67-річна жителька Слов'янська, повіривши фальшивому племіннику. Про це у відділі поліції розповів сам «постраждалий», голос якого зловмисникам вдалось вміло зімітувати.
Почувши про те, що її родич зламав ногу та потребує негайної операції, літня жінка відразу перерахувала через термінал 5 тисяч гривень.
Наразі розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство».
Зловмисники навмисно змушують жертв сильно хвилюватися, адже у стані шоку людина не звертає увагу на деталі. Це одна з причин, чому потерпілим здається, що голос у слухавці був схожий на голос їх рідних.
Аби не потрапити у шахрайську пастку, дотримуйтеся порад поліції:
— не довіряйте, якщо вам телефонують з незнайомого номера і представляються рідною людиною;
— не піддаватись впливу допоможе згадка, що саме так діють аферисти;
— відразу передзвоніть сину (онуку), аби упевнитися, що телефонував не він;
— заздалегідь домовтеся про кодове слово на випадок подібних ситуацій, яке шахрай знати його не буде.