Разом з місцевими жителями та військовими влаштували традиційні народні забави — співали пісень та грали в ігри, повідомляє ІА «Вчасно».
Волонтери простору «Добро» п`ять років поспіль приїжджають на Донеччину, цьогоріч впродовж двох днів побували у Мирнограді, Костянтинівці, Торецьку, Новодонецькому, Красногорівці. Виступали для дітей у парках, для військових у шпиталі та їхніх підрозділах.
«У давнину гаївки водили біля храмів, ми сьогодні у парках та скверах розважаємо дітей. Це традиційні великодні забави для молоді, — сказала волонтерка Наталя Медведєва. — найголовніше, що ми вибудовуємо стосунки з дітьми, за кілька років маємо тут друзів, нас чекають, врешті їдемо доторкнутися серцем до людей, що живуть біля війни».
Під час заходу діти виконували різні ігри. Однією з народних ігор є «Грушечка» — це про зростання та догляд за деревом, процес показують різними рухами.
«Коли ми були маленькими, збиралися біля церкви водити гаївки, нам це подобалося, вирішили цими спогадами поділитися з дітьми на Донеччині, щоб наша культура продовжувала жити, щоб народне, українське жило тут. Наші поїздки починалися з чотирьох людей, зараз нас понад тридцять. Щоразу переконуємося, що Україна — єдина, ми приїжджаємо як додому», — розповіла Марічка Миханів.
Вдруге на Донеччину приїхав Андрій Гринда. Молодий чоловік із села на Львівщині, пам’ятає, коли дитиною ходив на гаївки. Сьогодні цей досвід передає дітям на сході України.
«Я хотів на власні очі побачити схід, відчути цих людей, які тут живуть, — поділився Андрій. — Своїм досвідом гаївок ділимося з дітьми, деякі вперше про такі ігри чують, але це добре, що маємо такий обмін культурними напрацюваннями, це розширює знання дітей».
Цьогоріч волонтери простору «Добро» приїдуть з табором для дітей влітку, його кілька років організовують для місцевої малечі безкоштовно. Також планують налагодити співпрацю з жителями Авдіївки, щоб підтримувати українську культуру у прифронтовому місті.