Прифронтова Мирноградська громада на Донеччині знаходиться за 20 км від лінії вогню. Нині там проживає близько 28 тисяч людей на голови, яких щодня падають російські снаряди й бомби.
Російські окупанти завдали авіаудару по Мирнограду/ Фото: Нацполіція
П’ятий день поспіль Мирноград та навколишні села потерпають від щільного російського обстрілу. Перші два дні окупанти били по околицях громади, нині б’ють по житлових забудовах, про це у коментарі «Вчасно» розповів в.о. начальника Мирноградської МВА Юрій Третяк.
«Внаслідок вчорашнього обстрілу на ранок сьогодні у Мирнограді є семеро поранених, одна загибла жінка і дві людини, які досі знаходяться під завалами. Пошуково-рятувальні роботи тривали всю ніч та досі не припиняються, — каже третяк. — Загалом ситуація напружена, люди починають збиратися на евакуацію, але на скільки це буде масово — сказати важко»
Фото: Нацполіція
За словами Третяка, місцеві виявляють бажання евакуюватися лише тоді, коли обстріли у громаді посилюються, а якщо ситуація з часом затихає, то деякі з людей навіть повертаються назад до Мирнограда.
«За моїми особистими спостереженнями та по настроях людей, нині 2−3 тис. місцевих за цей тиждень можуть виїхати. До цих обстрілів виїжджали дуже повільно, — розповідає Третяк. — Коли були обстріли взимку і на початку весни, тоді люди також активізувалися. Тоді знову було затишшя і темпи евакуації зменшилися й були навіть випадки коли люди поверталися назад. Нині відмова від евакуації стандартна — люди середнього віку не їдуть, бо: «куди ж й кому ми будемо потрібні», а похилого віку кажуть, що: «я тут народився, вік прожив і тут помру».
Фото: Нацполіція
Попри шквальні обстріли у Мирнограді людей, які лишаються забезпечують гуманітарною допомогою, зокрема це — продукти гігієни та харчування.
«Крім цього видаємо людям будівельні матеріали для ліквідації пошкодження, такі як ОСБ-листи, дерев’яні вироби, шифер й інші матеріали», — додає Третяк.
Разом з цим він зауважив, що у разі евакуації або інших нагальних питань місцеві жителі Мирноградської громади можуть звернутися до:
— Контакт центру —
— Управління соціального захисту населення Мирноградської міської ради — 6 239 60 367;
— Координаційного комітету органів самоорганізації населення Мирноградської міської територіальної громади — 050 616 8116.
Фото: Нацполіція
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!