Від 24 лютого 2022 року енергетики відновили роботу 10,5 тисяч ліній електропередач та 976 підстанцій, трансформаторних та розподільчих пунктів Донеччини.
Енергетики Донеччини усунули понад 11 тисяч пошкоджень енергооб'єктів з початку повномасштабної війни/ Фото взято: ДонОДА
Деякі з пошкоджених об'єктів доводилося ремонтувати вже десятки разів, інформує Донецька обласна державна адміністрація.
«Загалом від 24 лютого 2022 року енергетики відновили роботу 10,5 тисяч ліній електропередач та 976 підстанцій, трансформаторних та розподільчих пунктів Донеччини. Вдалося відновити левову частку енергооб'єктів, крім тих, що знаходяться в зоні бойових дій чи на вже окупованій території», — пише адміністрація.
Робота енергетиків над пошкодженими мережами починається тільки з дозволу військових та ДСНС. Проте ворог може завдавати повторних ударів і в будь-який момент в будь-якому місці бригади можуть опинитися під обстрілом.
За три роки повномасштабного вторгнення відновлювальні бригади ДТЕК Донецькі електромережі під час повернення світла потрапляли під обстріли понад 150 разів. На жаль, поранень зазнали 17 фахівців енергокомпанії.
Також відомо, що з початку повномасштабного вторгнення внаслідок дій ворога на Донеччині постраждали 10,9 тисяч енергооб'єктів ДТЕК Донецькі електромережі. Це й повне руйнування, коли доводилося фактично заново будувати лінії або підстанції, й часткові пошкодження, коли обладнання компанії страждало від уламків авіабомб, ракет, дронів, РСЗВ, артилерії або вибухової хвилі.
Енергетикам вдалося відновити левову частку енергооб'єктів, крім тих, що знаходяться в зоні бойових дій чи на вже окупованій території.
«Як би не розгорталася ситуація на Донеччині за ці тисячу днів, енергетики продовжували підтримувати стійкість енергосистеми області, ремонтували пошкоджені об'єкти, замінювали знищені, оперативно переробляли схеми енергопостачання відповідно до ситуації», — зазначають в ДонОДА.
Окремим викликом також стало відновлення електропостачання деокупованих територій. Енергетики були першими, хто після військових заходив у деокуповані населені пункти.
«Роботи були надзвичайно складними і через масштабні замінування територій, і через близькість до лінії фронту, де ворог мав змогу активно обстрілювати міста та села. Електроенергію було подано у понад 20 населених пунктів у домівки понад 15 тисяч родин. Це було критично важливим для відновлення нормального життя деокупованих громад», — додає адміністрація Донеччини.
Фото взято: ДонОДА
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!