Ілюстративне фото з відкритих джерел
31 березня Служба автомобільних доріг у Донецькій області уклала договір з ТОВ «Славдострой» на капітальний ремонт автомобільної дороги державного значення Т-05−14 Добропілля — Лиман на 325,97 млн гривень, про це повідомляється у системі «Прозоро», передають «Наші гроші».
Заявки на тендер подавали чотири фірми, але тендерний комітет не допустив до торгів дві з них — «ДС пром Груп» та «Шляхове будівництво «Альтком».
Документи «Альткому» були відхилені через невідповідність вимогам тендерної документації.
«Альтком» намагався оскаржити своє відхилення, але Антимонопольний комітет залишив скаргу без розгляду у зв’язку з порушенням строків її подачі.
Також за причиною наявності запису у Єдиному реєстрі боржників України була відхилена і «ДС пром груп», але компанія відкликала скаргу ще до початку її розгляду в АМКУ.
Відтак єдиними допущеними учасниками тендеру були фірми «Славдорстрой» та «Автомагістраль-Південь».
«Автомагістраль-Південь» виставила свою стартову пропозицію 325 978 300 грн, що було на 12% нижче очікуваної ціни тендеру. Однак коли «Славдорстрой» знизив свою пропозицію до 325 975 100 грн — конкурент свою пропозицію не опускав.
Кошторисні ціни у «Прозорро» не оприлюднено, відтак неможливо порівняти ціни асфальту і будівельних матеріалів з ринковими.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині розслідують можливе привласнення коштів при ремонті траси державного значення
ТОВ «Славдорстрой» — фаворит серед підрядників Донецької САД, вигравши 53 тендери на 2,65 млрд гривень. Ще 686,05 млн гривень фірма отримала від Донецької обласної облдержадміністраці.
ТОВ «Автомагістраль-Південь» є абсолютним фаворитом серед підрядників Укравтодору, забравши в нього за останні роки 15,47 млрд гривень.
Загалом пара «Автомагістраль-Південь» — «Славдорстрой» зустрічалась на 24 аукціонах. З них у 38% тендерів вони не торгувались взагалі, ще у 25% падали до 3%. На значні знижки фірми йшли тільки коли на торги приходили інші конкуренти.
«Славдорстрой» отримав змогу взяти участь у аукціоні, бо замовник не вніс у тендерну документацію вимогу про наявність досвіду виконання аналогічних робіт по окремим видам робіт (асфальтуванню/ фрезеруванню тощо) на капітальних ремонтах інших доріг «Укравтодору» у обсязі 100% від необхідного на цьому тендері. При цьому у якості доказу наявності досвіду приймались лише ті договори за останні 5 років, по яким роботи були виконані на 85%. АМКУ вже неодноразово визнавав ці вимоги «Укравтодору» дискримінаційними, змушуючи замовника внести зміни в тендерну документацію. Але обласні автодорівці продовжували вносити вимогу у тендерну документацію, даючи топ-фаворитам Укравтодору забирати найбільш прибуткові підряди, імітуючи конкуренцію між собою.
Тобто вищезгадану заточку обласні автодорівці вписують тільки у випадках, коли потрібно не допустити на тендери компанії, які створять конкуренцію фаворитам Укравтодору. Якщо ж в окремій області є свій «фаворит», то відповідно серед вимог «заточку» і не прописують.
ЧИТАЙТЕ: На Донеччині пов`язані фірми розіграли чверть мільярда гривень на ремонті двох вулиць
За останні роки, Славдорстрой не допустили до аукціону САД Донецької області лише один раз — у липні 2019 року. Тоді у тендері взяла участь компанія «Онур», що входить у топ-підрядників Укравтодору за останні роки. Замовник відхилив тендерну пропозицію ТОВ «Славдорстрой», посилаючись на те, що весною цього року він подав на компанію до суду за порушення строків виконання робіт по договору, який учасник додав до переліку «аналогічних». Фірма намагалась оскаржили відхилення документів, бо дізнались про позов від Донецької САД через місяць після подання конкурсних документів на спірні торги.
Власником ТОВ «Славдорстрой» є донеччанин Сергій Сухий. Директор компанії — Олег Воронов, раніше він працював у дочірньому підприємстві «Донецький Облавтодор» ВАТ ««Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».