Стрічка про дітей із Лисичанська «Будинок зі скалок» не отримала «Оскар», кіноакадеміки нагородили «Навального», який був в одній номінації у категорії «Найкращий документальний фільм».
Стрічка про дітей із Лисичанська «Будинок зі скалок» не отримала Оскар, кіноакадеміки нагородили «Навального»/колаж: Суспільне
Стрічка «Навальний» стала переможцем в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Також на нагороду претендував фільм про дітей з Лисичанська «Будинок зі скалок», над виробництвом якого спільно працювали Данія, Швеція, Фінляндія та Україна.
«Будинок зі скалок» розповідає про те, як поблизу лінії фронту на сході України невелика група вольових соціальних працівників та працівниць невтомно працює в одному особливому дитбудинку, створюючи такий необхідний безпечний простір для життя дітей, поки державні органи та суди вирішують подальшу долю дитини та її сім'ї.Працівники центру намагаються зцілити серця цих дітей, чиї сім'ї були зруйновані війною та дати їм надію на краще майбутнє. Фільм є особливо актуальним, адже через повномасштабну війну росія окупувала Лисичанськ — 2 липня 2022 року Збройні сили України залишили позиції в Лисичанську задля збереження життів військових.
Усі діти в фільмі є не вигаданими персонажами, а справді пережили жахи російської окупації та війни. На щастя, в перший день повномасштабної війни місцева адміністрація Лисичанська встигла вивезти дітей до Львова, деякі з них повернулись у свої прийомні сім'ї.
Члени команди стрічки, яку знімали у Лисичанському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, — данський режисер Сімон Леренг Вільмонт, український режисер і лінійний продюсер фільму Азад Сафаров, головні героїні фільму виховательки Ольга Вікторівна Тронова і Маргарита Миколаївна Бурлуцька та інші - знаходилися в залі Dolby.
«Ми мали виграти не тому, що ми з України, а, тому що фільм глибокий, цінний і талановито знятий данським режисером Сімоном Вілмонтом. Але російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдо героїв там, де героїв нема. А значить у нас ще багато роботи. Ми українці, ми не скаржимось. Ми боремось», — написав другий режисер стрічки Азад Сафаров у Facebook.
Оскар дали фільму канадського документаліста Деніела Роера про російського політика Олексія Навального. Стрічка розповідає про отруєння Навального 20 серпня 2020 року на борту літака, який летів із Томська до Москви. Прем'єра фільму відбулася на початку 2022 року.
95-а церемонія вручення премії Американської кіноакадемії проходила в ніч з 12 на 13 березня у театрі Dolby у Лос-Анджелесі.
Найкращим фільмом було визнано стрічку «Все усюди й водночас». Найкращим міжнародним фільмом — «На західному фронті без змін».
• Найкраща жіноча роль — Мішель Єо «Все завжди і водночас»
• Найкраща чоловіча роль — Брендан Фрейзер «Кит»
• Найкраща режисери — Даніель Кван і Даніель Шайнерт «Все завжди і водночас»
• Найкращий анімаційний фільм — «Піноккіо Ґільєрмо дель Торо»