Лінія зіткнення наблизилась до міста менш як на 10 км — до рашистів близько 6−7 кілометрів. Це якщо брати відстань від Часового Яру, в якому тривають важкі бої. Деякі села та селища Костянтинівської громади, які пролягають уздовж лінії фронту в напрямку Торецька, знищені вщент, інші зазнають безпрецедентних обстрілів та руйнувань.
Фото: "АрміяІнформ"
На сьогодні у Костянтинівці залишається близько 17 тисяч людей, по селах громади — понад 1000 жителів. До слова, до вторгнення в місті проживало майже 80 тисяч людей.
Чим ближче до Костянтинівки, тим менше стає цивільних автівок, на дорозі переважно військові пікапи, зауважують журналісти «АрміяInform», які нещодавно побували в місті.
«Дуже страшно, особливо, коли сонячна погода, тоді росіяни б’ють значно більше по місту. В мене в будинку ще є вода, газ і світло. Зі світлом бувають проблеми, електромережі руйнуються, їх лагодять, звичайно. Перебої з опаленням. Мої знайомі вже живуть без світла, води та газу. Але добре, що до родичів переїжджають на Дніпропетровщину. У багатьох людей печі ще є в домівках, тому й обігріваються ними, і їжу готують», — каже Людмила Миколаївна, яка все життя проживала в Костянтинівці, пенсіонерка.
У Костянтинівській громаді діє посилена комендантська година: вона триває 20 годин на добу — з 15:00 до 11:00 наступного дня. Тільки в цей час мешканці можуть перебувати на вулиці та мають фактично чотири години на все: щоб купити продукти, набрати питну воду, сходити в аптеку і просто подихати свіжим повітрям. Коли після обстрілу окупантів у місті зникає електроенергія, у магазинах та аптеках вмикають генератори.
«Чотири години для розв’язання усіх поточних питань — це дуже мало. Добре, що лікарня ще працює, тож допомогу можна отримати. Є кваліфіковані лікарі, але що буде завтра чи післязавтра, нічого невідомо», — кажуть люди.
Підприємці та власники невеликих магазинів неохоче спілкуються, не хочуть фотографуватись. Здебільшого їхній бізнес на межі закриття, виторгу немає, тому працюють на власному ентузіазмі. Кажуть, що поки люди є в місті - вони будуть відкриті.
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Як повідомив начальник Костянтинівської міської військової адміністрації Сергій Горбунов, у місті ще є газопостачання, електроенергія та частково водопостачання.
«У деяких районах міста відсутнє водопостачання, тому що ворог зруйнував один із водогонів, ми підвозимо воду. Після кожного обстрілу руйнується вся інфраструктура, намагаємося одразу все відновлювати. Надаємо людям після обстрілів будівельні матеріали для консервації житлових приміщень і цивільної інфраструктури. Дуже допомагають волонтери», — розповідає голова МВА.
Центр надання адмінпослуг Костянтинівської громади працює в режимі фіксації заяв людей щодо руйнувань, обстежень та занесень у реєстри інформації про пошкоджене та знищене майно.
Костянтинівка залишається для окупантів однією з потенційних цілей, зокрема через свій залізничний хаб. Логістика залізницею значно спрощує окупантам доставку військ та боєприпасів. Щобільше, ймовірна окупація Костянтинівки відкриє шлях для подальшого наступу на велику Краматорсько-Дружківську агломерацію. кремль прагне досягти своєї цілі — повної окупації Донецької області.
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Зауважимо, що військові оглядачі передбачають наступ на Костянтинівку відразу, щойно їм вдасться прорвати лінії оборони Покровська та повністю контролювати Торецьк і Часів Яр. Зокрема, оглядач Андрій Крамченков заявив, що на Покровському напрямку нещодавно зменшилася інтенсивність боїв, проте вона зросла на Костянтинівському відтинку.
«Канал вони вже перейшли, але бої за Часів Яр тривають. Якщо ворог повністю захопить Часів Яр, ситуація в Костянтинівці ускладниться. Кількість обстрілів та номенклатура озброєнь, яку застосовують росіяни по Костянтинівці, зросла. Також зросла кількість штурмів Торецька, більша частина міста вже захоплена. Місто виглядає як суцільна руїна, буквально кожна будівля пошкоджена або повністю зруйнована.
На північних околицях Торецька продовжуються бої, українська піхота ще тримається, але це питання часу — питання кількості снарядів та авіабомб, які росіяни використовують для знищення будівель, в яких тримається оборона", — зауважує він.
Оглядач також додає, що бої за Торецьк і Часів Яр треба сприймати як фланги оборони Костянтинівки.
«Коли росіяни захоплять ці два міста, наступною буде Костянтинівка, яка є найближчим тилом для угруповання, що б'ється за Торецьк, Курдюмівку та Часів Яр. Найбільша частина населення неокупованої частини Донецької області залишається в Краматорській агломерації, зокрема в містах Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Олексієво-Дружківка та Костянтинівка. Російські військові вже рвуться почати бої за Костянтинівку», — наголосив Крамченков.
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Фото: «Армія Інформ»
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!