ФОТО. «Вони божеволіють від того, що хтось народився не в сараї, як вони», - тікаючі з Лимана рашисти грабували будинки

1 жовтня 2022 року українські військові звільнили Лиман на півночі Донеччини від російських окупантів. З моменту деокупації пройшло понад місяць, однак тут досі відчуваються жахіття, що принесли з собою російські солдати. Зруйнована інфраструктура, спаплюжені домівки місцевих жителів і скалічені долі тисяч українських сімей — це все, що залишили по собі рашисти.

Наслідки російського перебування на півночі Донеччини/фото ФБ Євген Ієвлєв

Житель Донеччини Євген Ієвлєв показав, як сьогодні виглядає Лиман і селище Яцьківка після втечі звідти росіян. 

За словами чоловіка, недоторканим у Лимані не залишилося практично нічого. Є будинки які просто стерті прямими влученнями, є і вцілілі, які постраждали тільки від уламків. Ті хати, яким вдалося вціліти від снарядів, спаплюжили своїми ж руками жадібні рашисти.

«Мені довелося походити приватними будинками, де жили орки. Це реально кінчений народ, який божеволіє від того, що хтось не народився з козою в сараї, як вони. Телевізори крали навіть не відкручуючи, виривали зі стіни з кріпленнями, — описує побачене Євген. — Моторошно дивитися на місця де ще менш як рік тому, життя било ключем».

В одній з українських хат чоловіки знайшли розстріляного росіянами домашнього пса.

Фото ФБ Євген Ієвлєв Фото ФБ Євген Ієвлєв

Спорожнілий та понівечений всім відомий пляж Блакитного Озера, максимально сумне видовище, зазначає чоловік. Перебиті навпіл сосни, що скрізь валяються, від бомб і артобстрілів.

«Навіть тим, хто любив тут відпочивати, дізнатися місцевість буде складно, все сильно понівечено».

А так тепер виглядає Яцківка — населений пункт на березі Червонооскільського водосховища, місце з красивою природою та затишними будинками. Тепер в українських хатах замість затишку — розірвані дитячі іграшки, і покинута похапцем форма рашистів.

Селище було зруйноване авіабомбами.

«Розірвали на шматки бомбами, зайшли розграбувати, бігли спішно, враховуючи кількість реквізиту, що залишився після орків, бігли вони справді поспішно і не заплановано, — описує побачене Євген. — Дуже боляче дивитись на дитячі іграшки, що валялися розламаними у дворах знищених будинків. Прям наштовхує на думку про те, наскільки ще зовсім недавно ці місця були сповнені енергетики повного спокою, дитячого сміху та запалу».

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev