Замовником виступає Департамент екології і природних ресурсів Донецької обласної військової адміністрації. Водночас фірма, яка, ймовірно, отримає підряд, має тісні зв’язки з організацією-партнером обласних екологів.
Ілюстративний колаж
У системі Прозорро 8 вересня було оприлюднено повідомлення про намір обласних екологів укласти договір із ТОВ «Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта». Предмет договору — проведення екскурсій під гаслом «Екологічними стежками рідної України» з метою психологічної та ментальної підтримки дітей із зони бойових дій, повідомляє «Вчасно».
Охопити планують приблизно 650 дітей шкільного віку. Сума потенційного договору — 7 мільйонів 950 тисяч гривень. Тобто вартість поїздки для однієї дитини складає понад 12 тисяч гривень.
За ці кошти підрядник має організувати переїзд школярів, їхнє розміщення, харчування та заходи, зокрема, за такими маршрутами:
— Подорож «Карпатські мандрівки»
— Подорож «Житомирське Полісся: в гості до оселі Миклухо-Маклая»
— Подорож «Літні спостереження: національний природний парк «Медобори»
— Подорож «Таємниці Холодного Яру»
— Подорож «Київ — моя столиця»
— Подорож «Природна та культурна спадщина Черкащини».
Також передбачена робота психолога та виготовлення для кожного учасника супровідних матеріалів: екоторби, ручки, футболки і так далі. Що стосується проживання дітей, то умови замовник ставить невибагливі: наявність санвузлів, душових та туалетних кімнат в блоці або на поверсі, наявність постільної білизни та проживання втрьох і більше. При цьому загальна тривалість такого туру, як і деталі щодо умов участі в документації не вказуються.
Строк надання послуг — до
Товариство «Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта» — не новачок на ринку закупівель Донеччини і в минулому виконувало подібні замовлення обласного Департаменту екології. У 2021 році за екоекскурсії їм віддали 4,5 млн грн, а в 2019 році — 2,9 млн грн.
Згідно з даними YouContol, фірма зареєстрована у Києві та була створена майже шість років тому. Керівником виступає жителька Черкас Наталія Цабенко.
На сторінці інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта» в Facebook можна знайти одразу декілька матеріалів, у яких спікеркою виступає Тетяна Тимочко — голова Всеукраїнської екологічної ліги.
Крім того, у свіжій документації «Екологічної варти» надано дипломи про освіту таких працівників фірми як Людмила Гоцій та Олена Пащенко. Гоцій досі виступає однією з уповноважених осіб ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації», в той час як Пащенко та Тимочко, згідно з архівними даними у реєстрах, у минулому виступали засновниками «товки».
Скріншоти зі свіжої документації «Екологічної варти»
Дані зі ЗМІ за 2018 рік
Пащенко та Тимочко — серед «історичних» засновників ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації»
Пащенко, до того ж, у 2018 році значилася засновником, власне, ТОВ «Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта».
Пащенко — серед засновників ТОВ «Інформаційно-просвітницький центр «Екологічна варта»
У 2016 році Тимочко, Цабенко та Пащенко брали участь в одному і тому ж тренінгу.
Цього року Цабенко та Тимочко, своєю чергою, «засвітилися» на одному екологічному заході. Тож цілком можна припустити, що жінки добре знайомі між собою та співпрацюють із питань екозахисту та не тільки.
Так, у минулому ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації» та ТОВ «Інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта» кілька разів конкурували на тендерах, але, як виявляється, при цьому були фактично пов’язані між собою. Зокрема, дві фірми вдавано «конкурували» під час закупівлі екоекскурсій все тим же Департаментом екології ДонОВА у 2021 році.
Водночас Тетяна Тимочко вже неодноразово брала участь у заходах разом із Сергієм Натрусом — начальником Департаменту екології ОВА. Всеукраїнська екологічна ліга, яку очолює Тимочко, вказувалась партнером одного із заходів обласних екологів.
Тимочко та Натрус
В умовах війни торги на Прозорро проходять без відкритого аукціону, тому нерідко чиновники воліють віддати замовлення добре «знайомим» ФОПам чи ТОВ, просто уклавши з ними договори після подання пропозиції. Схоже, цей випадок — не виключення.
Примітно, що в Прозорро кілька громадян подали скарги до Державної аудиторської служби на закупівлю обласних екологів.
«Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити на військові цілі, закупівлю засобів захисту, медичних засобів для потреб ЗСУ. Неприпустимі витрати під час війни», — пише Наталя Подосіннікова.
Натомість громадянка Інга Сивицька пожілалася на завищення ціни.
Відповіді Держаудитслужби очікуються.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!