Громада Дружківки активно розвиває натуральну крафтову продукцію місцевих виробників.
ГО «Харчовий кластер східної України», до складу якого належать 15 підприємців Донеччини, активно впроваджує різноманітні проєкти для підвищення економічного розвитку Дружківської громади та популяризує виробників крафтової продукції.
На сьогодні питання підвищення рівня фінансової спроможності громади вирішують шляхом розвитку економіки на своїх територіях, забезпечення стратегічного управління, популяризації територій, сприяння залученню інвестицій, підтримки місцевого бізнесу та розвитку галузей.
У 2020 році фермери отримали грантову підтримку на популяризацію своєї продукції, впроваджуючи проєкт «Сприяння реалізації стратегічних планів у сфері місцевого економічного розвитку Дружківської громади, шляхом проведення ярмаркових заходів та виставок-продажів», який реалізувався за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Керівниця проєкту та голова ГО «Харчовий кластер східної України» Олена Брюховець розповідає про можливість підняття економічного розвитку Дружківської громади завдяки грантовим проєктам.
«Передусім, ми прагнули показати, що на Донеччині існує натуральна фермерська продукція відмінної якості та ознайомити мешканців з виробниками. Впроваджувати цей проєкт вирішили у Дружківці, тут знаходиться точка реалізації крафтової продукції», — зазначає керівниця проєкту.
Економічний потенціал громади безпосередньо залежить від успішної діяльності підприємців, виробників, фермерів. Тому грантова підтримка сприяє розвитку зростання доходів до місцевого бюджету та налагоджує співробітництво з представниками малого й середнього бізнесів.
Ярмарки фермерських товарів планували організовувати в центрі міста та присвячувати міським заходам для того, аби залучили якомога більше жителів. Міська влада з радістю прийняла таку ініціативу, однак через пандемію COVID-19 і запроваджені карантинні обмеження — усі плани довелось скасувати.
Справжній український ярмарок з дегустацією смаколиків від крафтових виробників та піснями в Дружківці відбувся вже опісля зняття суворих обмежень — 14 жовтня до «Дня Захисника України».
«Ми виставили палатки наших крафтових виробників та обладнання, яке закупили за грантової підтримки. Варили плов, вареники та інші страви. Родзинкою заходу став виступ музикального ансамблю з міста Добропілля, який сподобався мешканцям найбільше», — розповідає Олена Брюховець.
В майбутньому, після завершення карантинних обмежень, представники харчового кластера планують проводити подібні заходи частіше. Як зазначають організатори проєкту, ярмарки — це двигуни продажів товарів та популяризації крафтових продуктів і виробників. Адже на Донеччині дійсно можливо купити натуральні продукти, які вже скоро конкуруватимуть на рівні з магазинними.
Організатори запросили всіх охочих навчитися готувати «Осетинський сир» онлайн, взявши участь в майстер-класі з виготовлення крафтових сирів у сироварні «Скажи Cheese» за інформаційної підтримки «Радіо Дружківка».
Наразі активно працюють екскурсійні маршрути на сироварню „Скажи Cheese“ та екоферму „Козацьке подвір’я“«Ми не очікували, що до перегляду приєднається велика кількість відвідувачів. Наразі активно працюють екскурсійні маршрути на сироварню „Скажи Cheese“ та екоферму „Козацьке подвір’я“. Як тільки буде послаблено карантинні обмеження, ми очікуємо як мінімум п’ять екскурсійних груп до наших виробників», — ділиться керівниця проєкту.
Таким чином, підприємці Дружківської громади сприяють її економічному зростанню. До того ж, у межах Стратегії розвитку «Харчового кластера східної України» планується розробити дорожню карту екскурсійних маршрутів для туристів.
Для довідки:
Проєкт реалізовано ГО «Харчовий кластер Східної України» за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.