Хто захищає Україну на фронті: дослідники представили портрет ветерана російсько-української війни

До Дня захисників і захисниць Український ветеранський фонд презентує дослідження портрета ветерана російсько-української війни.

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Згідно з даними Міністерства у справах ветеранів, загальна кількість осіб, на яких поширюються норми Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» сягає 851 068 осіб. Серед них учасників бойових дій АТО/ООС 438 834 осіб.

Серед ветеранів російсько-української війни є представники всіх вікових груп. Найбільше представників вікової групи від 31 до 40 років (34,5%) та від 19 до 30 – 31,1%. Ветерани російсько-української війни – переважно молоді люди працездатного віку, з можливістю вчитися і перекваліфіковуватися.

Найменша вікова група становить 61+ років  – 1,5%.

У відсотковому співвідношенні найбільше представників вікової групи серед ветеранів російсько-української війни – 31-40 років (43,5%). Жінок ветеранок російсько-української війни близько 9%.

Більшість ветеранів повернулися на війну під час повномасштабного вторгнення. За даними онлайн-опитування, майже 60% ветеранів вже повернулись на війну, 14% – працюють, 9% – займаються волонтерством,  7% – інформаційним опором. Ще 7% опитаних ветеранів втратили роботу через війну.

Серед опитаних Захисників з-поміж ветеранів та тих, хто не має статусу ветерана, є представники абсолютно різних сфер. Найбільша кількість опитаних ветеранів є військовослужбовцями ЗСУ та інших силових підрозділів (НГУ, ДСНС, ДПСУ, НПУ, СБУ) – 31%. Натомість Захисників, які не мають статусу ветерана – 13%. Серед Захисників зросла частка працівників ІТ сфери: 16% осіб без статусу проти 11% ветеранів війни, ФОПів (самозайнятих осіб) – 18% проти 16%, сфери будівництва –  13% проти 8%.

Більшість опитаних комбатантів після перемоги планують повернутися до свого попереднього місця роботи. Найбільш привабливими сферами для роботи комбатантів залишаються сфера інформаційних технологій, власна справа, військова служба та сфера послуг. “Так” відповіли 74% опитаних захисників зі сфери ІТ, водночас не планують повертатися лише 5%, не визначилися – 21%. Також до власної справи (Фізичні особи-підприємці  або самозайняті особи) планують повернення 74%, не планують – 10%, не визначилися – 16%. 69% планують продовжити кар’єру як військовослужбовці в лавах ЗСУ та 50% – в підрозділах інших силових структур. До сфери послуг планують повернутися 66% опитаних, не планують – лише 5%, не визначилися – 28%.


 

За матеріалами Українського ветеранського фонду

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev