60% пацієнтів, яких транспортує організація «Лікарі без кордонів», мають поранення, пов’язані з війною. Лише за пів року лікарі вже доправили до медзакладів України понад 8 тис. пацієнтів.
Транспортування пацієнтів на Донеччині зросло за пів року на 30%/ Фото взято із facebook "Лікарі без кордонів"
Через бойові дії на фронті страждають цивільні люди, до домівок яких з кожним днем наближається війна. Багато людей не готові одразу виїжджати й лишаються жити під обстрілами. Часто ці люди зазнають поранень, подекуди смертельних.
Тих людей, яких можна врятувати, евакуюють волонтери й інші організації, які невпинно працюють на сході. Зокрема, рятує цивільних і організація «Лікарі без кордонів».
Лише у період із січня по липень 2024 року лікарі вже доправили до медзакладів України на лікування понад 8 тис. пацієнтів.
Найбільше фіксують транспортування пацієнтів з опіками, вибуховими та іншими травми, пов’язаними з бойовими діями. Це на 30% більше, ніж за останні шість місяців 2023 року, зазначають у пресслужбі «Лікарі без кордонів».
Нині медики транспортують пацієнтів, реагуючи на запити від закладів Міністерства охорони здоров’я. Медичні команди перевозять поранених з лікарень біля лінії фронту на Донеччині, Херсонщині, Дніпропетровщині, Харківщині до медичних установ, які менш перевантажені або краще оснащені для лікування.
Понад 15% пацієнтів, яких транспортували цього року, вимагали спеціального перевезення реанімобілями. З них — 38 були дітьми, наймолодшому лише три дні.
«Нині нам потрібні машини швидкої допомоги для транспортування пацієнтів із важкими травмами, такими як черепно-мозкові, опіки, множинні переломи, пошкодження внутрішніх органів. Їм потрібне таке обладнання, як апарати штучної вентиляції легень і кисень, — каже заступник медичного координатора „Лікарів без кордонів“ (MSF)в Україні Максим Жаріков. — 60% пацієнтів, яких ми транспортуємо зараз, мають поранення, пов’язані з війною, такі як поранення голови, тулуба та кінцівок, поранення м’яких тканин і масивні крововиливи».
Лікарі також розповідають, що нещодавно їх медична команда на сході транспортувала 45-річного чоловіка, який отримав опіки 90% тіла, включаючи внутрішні органи, внаслідок обстрілу. Саме такі пацієнти потребують спеціалізованої медичної допомоги, яка часто доступна лише в лікарнях далеко від бойових дій.
Фото взято із facebook «Лікарі без кордонів»
Також медики зазначають, що їх команда нині має в наявності 17 автомобілів, п’ять з них — оснащені медичною апаратурою інтенсивної терапії та три автомобілі здатні перевозити кількох пацієнтів одночасно.
Ці машини можуть перевозити до семи пацієнтів, що дає можливість транспортувати кількох пацієнтів різного ступеня тяжкості. Крім того, під час інтенсивних обстрілів здійснення однієї поїздки замість кількох знижує ризик для пацієнтів і персоналу.
За словами медиків «Лікарі без кордонів», нині гострою є проблема переповнення медичних закладів. Особливо коли людей вивозять після ракетних обстрілів.
Нині важко передбачити, скільки ліжок інтенсивної терапії чи хірургічних ліжок знадобиться в тій, чи іншій лікарні щодня, оскільки обстріл може статися будь-якої миті й кількість поранених може збільшитися.
Парамедик «Лікарів без кордонів» Дмитро Білоус розповідає, що він часто запитує мирних жителів, чому вони все ж продовжують жити біля лінії фронту, наражаючи своє життя на небезпеку. Натомість люди найчастіше відповідають, що вони просто не встигли евакуюватися.
«Ми шоковані руйнівними наслідками атак, які повторюються, у тому числі на житлові райони. Ось нещодавній обстріл у Костянтинівці на Донеччині призвів до загибелі 14 осіб і понад 40 людей отримали поранення. Наші лікарі допомагали у лікарні, і двох важкопоранених пацієнтів перевезли до Дніпра, — каже Крістофер Стоукс, головний координатор з надзвичайних ситуацій „Лікарів без кордонів“ (MSF) в Україні. — Зважаючи на постійні звернення пацієнтів із травмами, які потребують транспортування, бригади „Лікарів без кордонів“ забезпечують переведення пацієнтів до лікарень, де вони можуть отримати необхідну допомогу. Але оскільки все більше медичних закладів руйнується, пошкоджується або закривається, тиск на лікарні, що залишилися, лише зростатиме, залишаючи все більше людей без доступу до необхідної їм медичної допомоги».
Фото взято із facebook «Лікарі без кордонів»
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!