Авдіївка й надалі лишається під постійними обстрілами окупантів. Разом з тим, в населеному пункті лишається певний відсоток людей, який відмовляється виїжджати — зазвичай це пенсіонери, люди, які не хочуть чи бояться витрачати гроші, і так звані «почекуни».
Зруйнована Авдіївка. Фото: 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка
В Авдіївці ситуація й надалі лишається критичною. В місті офіційно лишається 1750 осіб. Поліція та представники МВА вже навіть не намагаються питати в людей, які залишаються в населеному пункті, чому вони не евакуювалися.
Спочатку ці мешканці казали «пережили 2014−2015 роки, а тому переживемо і це». Ще одна версія це «немає куди і за що». Таким чином, люди знаходять все новіші й новіші відмовки, чому вони не їдуть, розповідає очільник Авдіївської МВА Віталій Барабаш в ефірі Новини.LIVE.
Зокрема, дехто каже прямо, що не бачить сенсу їхати та витрачати гроші на переїзд, оренду житла, продукти. Натомість в Авдіївку завозять гуманітарну допомогу, ліки та продукти. Якщо буде погано — тебе вивезуть в лікарню. За словами Барабаша, страх, що прилетить, поступово стирається.
«Мені простіше знаходитись в місті, ніж виїхати в місто чи заїхати. Тобто дорога набагато страшніша, ніж перебування в місті. Так, звичайно, ракетні удари, авіаракетні удари „складають“ все вщент. Є непоодинокі випадки, коли люди залишаються під завалами і ми не можемо їх дістати звідти. Звичайно, це люди, які загинули. Тим не менш, це людей не лякає. Люди, які лишаються в місті, мабуть 60% - це люди похилого віку, і їм складно для себе прийняти рішення, що треба просто змінити місце перебування», — коментує Барабаш.
Таким чином, пенсіонери пояснюють, що не хочуть їхати, бо в місті поховані їхні батьки, родичі, тут вони «нажили» квадратні метри. Зокрема, в Авдіївці є певний відсоток так званих «почекунів», які чекають приходу росіян. Ще якась частина тих, хто лишається — це мешканці, які задіяні в роботі критичної інфраструктури — комунальники, поліція, лікарі, військова адміністрація, волонтери.
Очільник МВА пояснює, що поліція, яка чергує в місті, перебуває тут на ротаційній основі, тобто заїжджає, а потім покидає населений пункт, зокрема комунальники та лікарі перебувають в Авдіївці постійно.
«Комунікації в місті зруйновані на 100%. Це і електромережі, і водопостачання, і каналізаційний парк. Все зруйноване вщент — газопостачання, теплопостачання… Жодної вцілілої будівлі вже нема давно, місяців 8, може навіть більше».
До слова, станом на ранок 23 травня Авдіївка витримала 15 російських атак, з них 5 авіаударів. Поранено двох цивільних мешканців, пошкоджено лікарню.
Наслідки авіаракетного удару по Авдіївці. Фото: Авдіївська МВА
Наслідки авіаракетного удару по Авдіївці. Фото: Авдіївська МВА
Також DeepState озвучили дані, що на Авдіївському напрямку біля Первомайського 22 росіяни зі «шторму» потрапили в полон. Решта загинула від своєї ж артилерії. Зокрема, сьогодні знову були спроби рашистів штурмувати район між Первомайським та Водяним, але за попередніми даними і ця спроба зазнала невдачі.
За останній тиждень ворог втратив тільки в цьому районі до 20 одиниць військової техніки.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!