фото: www.businessinsider.in
Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін про бажання та страхи Китаю (ТГ-канал)
Сьогодні Байден говорить з лідером Китаю Сі Цзиньпіном. Китайцям російська війна проти нас вже поперек горла. Зростання цін на нафту та продовольство їм геть зовсім не подобається, вони від них залежні. Вони вражені невдачами російської армії, адже багато років китайські офіцери навчалися в російських військових академіях. Але в Байдена непроста задача: Китай не хоче, щоб виграла Росія, але й боїться нашої спільної із Заходом перемоги.
Якраз час домовитися про майбутнє партнерство між США та Китаєм. Без Росії, адже відносини з воєнними злочинцями нікому не потрібні. Сьогодні день, коли Росію можуть помножити на нуль. Це буде не одразу, але буде. А відомі жарти про юані замість рублів вже не будуть анекдотами. Сміється той, хто сміється останнім. І це будемо ми!
Український політолог Юрій Романенко про що простіше домовитися Китаю та США (ТГ-канал)
Байден зустрічається з Сі Цзіньпіном. Диспозиція така. Путін перетворився на скажену собаку, який псує повітря всім. Протиріччя між Китаєм та Сполученими Штатами серйозні, але є вихід. Навіщо боротися один з одним, коли під боком є скажена собака з величезними ресурсами та довбнями, які готові продати ці ресурси для пляшки горілки.
Росія повинна пройти через денацифікацію, депіалізацію, демілітаризацію. На її місці потрібно створити 20−30 держав, де в школах будуть уроки, присвячені любові. Як любити свого ближнього, як побудувати життя через любов, як повернути духовність та етику в повсякденному житті. Процес загоєння займе десятиліття. Але він неминучий.
Для всього цього росіяни можуть подякувати Путіна та його вічний незадоволений его, який прагне до пафосу через приниження інших. Це захворювання стало глобальною проблемою, і світ доведеться позбутися від нього. За допомогою України.
Віталій Портніков про те, що в майбутньому гарантуватиме безпеку України та Європи (з публікації «НВ» та ТГ-каналу)
Мир у Центральній та Східній Європі буде можливий тільки, якщо Україна буде під західною ядерною парасолькою. Нейтральна Україна, якщо ми домовимося з агресором про нейтралітет і якісь гарантії безпеки, буде територією, на яку нападуть не 2022 року, так 2025-го. Якщо, звичайно, путінський режим збережеться — я сподіваюся, що зусилля цивілізованого світу знищать цей режим. Але знову ж таки, якщо після того, як наша країна домовиться про перемир’я з Росією, це стане приводом для послаблення західних санкцій, готуйтеся до наступної війни через два-три роки.
Логіка пана Арестовича, який вважає, що конституційна фіксація євроатлантичних прагнень України стала однією з причин російського нападу на нашу країну, нагадує мені логіку жертви зґвалтування, що намагається зрозуміти що вона зробила не так і чому саме на неї напав маніяк. Може, вона була неправильно одягнена, може вона занадто сильно йому посміхались або, навпаки, була надто агресивною? А правда в тому, що маніяк напав тому, що хотів напасти та знищити, а не тому що жертва обрала не той фасон одягу.
Як і бажання закінчити війну у голові у 2019 році не відвернуло нас від війни, а тільки наблизила нас до неї. Просто війна із нейтральною і демілітаризованою Україною стане для Путіна менш ризикованою, ніж нинішній невдало підготовлений напад. Зрозумійте, нарешті, що Путін не стільки закінчує цю війну, скільки готується до наступної.
Колишній посол України в США Валерій Чалий: про можливості вступу до НАТО та створення інших військових союзів (з інтерв'ю Youtube-каналу «Є питання»)
НАТО нам відмовило у вступі — це неправда. Ніякої офіційної позиції НАТО на зміну попередньої не було. Де-факто зараз вони політично не готові прийняти це рішення. НАТО — це не тільки вступ, а й стандарти, які ми останніми роками багато що робили. Звісно, стандарту військового народного «стрижня» в НАТО немає, але в військовому плані забезпечення сектору безпеки ми це переймали.
Тому не треба спочатку створювати ілюзію, що ми завтра уже в НАТО, а наступного дня казати, що якщо не хочете, то ми підем зворотнім шляхом — дуже небезпечна річ. Отут треба розуміти, яка розігрується гра. Тобто не ведіться на цю гру, тому що це про те, можливо, щоб нав’язати зовсім іншу ситуацію, в які до України не буде найкращої моделі безпеки. Яка є на сьогодні — набагато краща.
Якщо говорити про модель безпеки «U24» від Зеленського, яку він намагався запропонувати в Конгресі, то насправді там говорилося, що не діє міжнародна система безпеки.
Що стосується майбутнього, то я вважаю більш реалістичним є підписання двосторонньої угоди з однією з ядерних держав, які зараз допомагають Україні як партнери: це або Великобратанія або США. Це здається складним, але цю роботи ми почали не сьогодні і російська війна проти України може зробити це реальним при певних обставинах.