Спортивна арена "GLORIA" , Турція / фото: gloriasportsarena.com.tr
Будівництво олімпійської бази розраховане на три етапи. Наразі триває розробка плану території та проекту землеустрою, передає ІА «Вчасно».
На сьогодні більшість об’єктів, що відповідають вимогам та стандартам міжнародних федерацій з видів спорту, залишилась в окупованому Донецьку. Змагання високого рівня практично проходять поза межами регіону, а спортсмени не мають умов для тренувань.
«Ця олімпійська база буде розрахована на тренування, відновлення здоров’я та проведення спортивно-масових заходів обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів, — зазначає директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик. — Для Святогірська це чудова нагода розвитку туризму, бо даний об’єкт буде відкритий і для спортсменів, і для мешканців громади».
Розбудова олімпійської бази фінансуватиметься за рахунок субвенції з обласного та державного бюджету, окрім того планують залучати кошти міжнародних організацій. Але поки точної суми будівництва не відомо, готується проектна документація.
Перший етап будівництва передбачає зведення адміністративного та житлового корпусів з харчоблоком; криту споруду, що включатиме універсальний ігровий зал; зал для спортивної гімнастики; зал для різних видів боротьби; зал важкої атлетики; зал боксу. Також у планах зведення відкритих споруд — майданчиків зі штучним покриттям, універсальних ігрових майданчиків та вуличних тренажерів.
Басейн спортарени "GLORIA" , Турція / фото: gloriasportsarena.com.trДругий етап будівництва передбачає появу критого олімпійського басейну розміром 74×25 м на 10 доріжок, з вишками; зал сухого плавання, тренажерний зал. Легкоатлетичний стадіон з футбольним полем, трибунами на 5 тис. глядачів, секторами для легкоатлетичних метань, критий легкоатлетичний манеж зведуть в останню чергу. Загалом, все це має розміститися на ділянці понад 20 га.
«Дуже важко було знайти територію для будівництва технічної бази, спочатку планували на 10 гектарів, але коли торкнулися розробки технічних завдань, то будівельники та архітектори визначили, що ця територія повинна бути більшою, — зазначає Володимир Мицик. — Спочатку планувалося будівництво на території табору „Лісова казка“, але через спротив громадськості, було прийняте рішення про пошуки нового місця будівництва. Так, було знайдено вільну землю, яка належить Святогірській громаді, щоправда, вона невелика, лише 8 га, але поряд з нею будуть виділятися земельні ділянки. На сьогодні, з обласного бюджету вже виділена субвенція у розмірі 200 тисяч гривень на розробку детального плану будівництва».
Комплекс "GLORIA" , Турція / фото: gloriasportsarena.com.trЗгідно проекту, замовником розробки плану є Святогірська міська рада, проект щодо землеустрою розроблятиме Департамент сім’ї, молоді та спорту Донецької ОДА. Після розробки кошторисної документації буде оголошено тендер на проведення робіт. Громадськість має контролювати цей процес, зокрема дотримання графіку проведення робіт та норм. Будівництво планують провести зі збереженням зеленого масиву, що входить до території національного парку.
«На цій ділянці росте дубовий гай. Є дуби, яким декілька століть. Територія бази буде розташована так, аби зберегти ці зелені насадження. Ми вивчали міжнародний досвід, і найбільше нам сподобалася тренувальна база „GLORIA“, що у Туреччині. Щоправда, там трохи інші кліматичні умови, але ідея тренувального комплексу хороша».