На Донбасі цього року побудують нову радіотелевізійну вежу висотою 150 м / фото ІА "Вчасно"
Нова телевежа має з’явитись у Комишувасі Попаснянського району на Луганщині. Про це повідомляє Нацрада з питань телебачення і радіомовлення.
Загалом, за інформацією відомства, на Донбасі з 2016 року було збудовано 3 радіотелевізійні щогли — у Краматорську (184 м), Бахмутівці (134 м) та Гірнику (190 м).
Також за останні 4 роки для потреб відновлення українського мовлення в Луганській та Донецькій областях було видано понад 200 частотних присвоєнь. Вони задіяні як для FM-радіомовлення, так і аналогового й цифрового телевізійного мовлення. У результаті з’явилося чимало нових мовників і значно розширено географію охоплення населення українськими програмами і передачами.
Станом на кінець 2019 року в Донецькій області мають право мовлення 33 FM-радіостанції, які отримали від Національної ради 96 FM-частот у 15 населених пунктах.
28 телеканалів здійснюють мовлення на 72 аналогових частотах у 13 населених пунктах Донецької області. 37 телеканалів отримали право мовити на 26 цифрових частотах у 7 населених пунктах Донецької області. Частина з них почне мовлення на нових передавачах, які Україна отримала від США.
У Донецькій області працюють 68 провайдерів та 81 кабельна телевізійна мережа.
Станом на кінець 2019 року в Луганській області здійснюють мовлення 23 FM-радіостанції, які мають 74 FM-частоти для мовлення у 17 населених пунктах.
15 телеканалів здійснюють мовлення на 77 аналогових частотах у 21 населеному пункті Луганської області. 32 телеканали отримали право мовити на 27 цифрових частотах у 9 населених пунктах Луганської області.
В Луганській області наразі діють 15 провайдерів і є наявними 19 кабельних телевізійних мереж.
Найефективнішу радіомережу вздовж лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях і на межі з Кримом має «Армія FM».