Археолог Юрій Коваль під час заходу показав, як наші предки виготовляли давні знаряддя праці, не маючи під рукою інструментів, повідомляє ІА «Вчасно». За його словами, на Донеччині знайдені стоянки людей кам’яної доби, які дають підстави говорити про те, що у степах здавна жили люди, а регіон був промисловим центром.
«Донбас завжди приваблював людей, за кам’яної доби через кремінь, у нашому регіоні є його великі поклади. Ми знаходили давні кремнієві майстерні на Донеччині, біля Краматорська і зараз можна побачити виходи на поверхню залишків кременю з цих майстерень, — розповів старший науковий співробітник Донецького обласного краєзнавчого музею Юрій Коваль.
Також музейники зробили стилізоване житло степовиків — тіпі. В основі були жердини у формі конуса, накриті зверху. Житло було як зимовим, так і літнім.
«Взимку його накривали шкірою тварин, влітку тканиною. Ми знаходили відбитки від жердин, навколо яких, імовірно, була тканина, також залишки посуду, насіння рослин. Маючи такі знання, говоримо про те, що тут і півмільйона років тому був степ, і у ньому жили люди. Наприклад, чорнозем формується лише у степу, суглинок, який ми бачимо у ґрунті, це наслідки похолодання. Великий шар давнього чорнозему є біля Кривої Луки на Лиманщині, він має тисячолітню історію і сформувався 50 тисяч років тому».
На виставці «Від кременя до кремнію» також показали знайдені на Донеччині давні знаряддя праці людей, зроблені з кременя — рубило та інші гострі предмети для полювання і господарства. Відчути себе археологами могли діти, які у піску розкопували кераміку.
Зараз фонди Донецького обласного краєзнавчого музею нараховують кілька сотень експонатів, які археологи знайшли після 2014 року. Восени музей-переселенець готує показати відвідувачам масштабну археологічну виставку «Людина у просторі степу».