Через загострення ситуації на Донеччині планують розширити зону примусової евакуації родин з дітьми. Однак деяких батьків чинні норми не цікавлять, вони повертаються додому під обстріли разом із дітьми.
У двох прифронтових громадах виявили шестеро дітей, які повернулися з батьками після евакуації/ Ілюстративне фото
У двох населених пунктах Донеччини, які підпадають під примусову евакуацію родин з дітьми, залишається шестеро дітей. Одна дитина — в селі Веселе Комарської громади, ще п’ять — в селах Шахівської громади, які повернулись додому після евакуації.
Про це повідомила Юлія Рижакова, в.о. начальника служби у справах дітей. За її словами, впродовж минулого тижня з Комарської громади були евакуйовані в примусовий спосіб дев’ятеро дітей.
Усі вони — серед «нововиявлених», бо станом на 19 березня усі діти з Комарської громади були евакуйовані.
На жаль, батьки приховують інформацію про реальне місце проживання, в телефонному режимі розповідають, що родина виїхала. Більш детальне з’ясування дозволяє зрозуміти, що дитина з родиною залишається проживати вдома.
Наразі примусова евакуація родин з дітьми відбувається з населених пунктів, розташованих за 10 кілометрів від лінії фронту. Але цю відстань планується збільшити до 15 кілометрів. Відповідне питання планують розглянути завтра на Раді оборони області, а ввести в дію найближчими днями.
Серед 17 територіальних громад, віднесених до зони активних бойових дій, діти проживають тільки в Лиманській громаді, там 212 неповнолітніх. Загалом на цій території проживають близько 30 тисяч мешканців. Про це повідомив Петлін Дмитро, начальник відділу оперативно-чергової служби, зв’язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи.
Станом на 25 березня на підконтрольній українській владі території Донецької області залишається 284 600 цивільних мешканців, серед яких близько 22 тисячі - це діти.
Триває безкоштовне розселення жителів Донеччини в більш безпечних регіонах країни. Впродовж тижня, що минув, розселили 23 людини, з яких 16 — це маломобільні особи. Про це розповів Дмитро Пожарський, начальник відділу з питань надання соціальних послуг департаменту соціального захисту населення.
Загалом впродовж місяця були безкоштовно розселені 154 людини, з яких 14 дітей та 73 маломобільні особи.
Під постійним наглядом відповідних служб на Донеччині перебувають одинокі маломобільні люди, яких обслуговують соціальні працівники. На території активних бойових дій таких людей близько 800, вони категорично відмовляються виїжджати до інших регіонів, попри вмовляння та постійну небезпеку.
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!