На Донеччині бойовики обстріляли фургон СЦКК / Фото: прессцентр штабу ООС
Автофургон попав під обстріл, що бойовики вели зі сторони тимчасово окупованої Ужівки у напрямку населеного пункту Водяне, повідомляє пресцентр штабу ООС.
Зазначається, що у кунзі автомобіля спостережної групи виявлено два вихідні кульові отвори, які стали наслідком обстрілу з кулемета калібру 7,62 мм.
«Це перший подібний факт з часу дії заходів щодо всеосяжного режиму припинення вогню, — йдеться у повідомленні. — Зазначене грубе порушення режиму припинення вогню є яскравим доказом небажання РФ припинити війну в Україні та свідчить про спроби подальшої ескалації збройного протистояння вздовж лінії розмежування сторін».
Також повідомляється, що протягом березня-квітня поточного року бойовики розгорнули черговий етап інформаційної кампанії з дискредитації додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року. Метою спланованого комплексу акцій є нівелювання ролі СММ ОБСЄ в урегулюванні конфлікту на Сході України, альтернативна інтерпретація узгодженого сторонами механізму взаємодії для реагування на порушення режиму припинення вогню з подальшим просуванням вигідної окупантам редакції заходів, продиктованих російськими кураторами.
Частиною зазначеної кампанії є дискредитація Української сторони СЦКК. Через так звані засоби масової інформації незаконних збройних формувань ОРДЛО поширюються фейки щодо нібито використання спеціально маркованих автомобілів центру для виконання завдань військового характеру.
Українська сторона СЦКК нагадує, що одним з найважливіших кроків української сторони щодо реалізації заходів посилення режиму припинення вогню стало розгортання у липні-серпні 2020 року мережі спостережних груп вздовж всієї лінії розмежування, яка на даний час включає 13 постів спостереження, 11 з яких оснащені автомобілями білого кольору зі спеціальним написом, які розміщені на передньому краї в полі видимості противника.
Розгорнута Українською стороною СЦКК мережа спостереження дозволяє забезпечити ефективний контроль та координацію режиму припинення вогню та гарантує швидке реагування на будь-які спроби порушень з боку окупантів, а також забезпечує координацію діяльності центру та патрулів СММ ОБСЄ безпосередньо на лінії розмежування.
Саме ефективний всеосяжний контроль ситуації з боку Української сторони СЦКК, своєчасне виявлення порушень та інформування про них СММ ОБСЄ примушують найманців шукати шляхи протидії зазначеним заходам контролю.