На Донеччині та Луганщині понад 85% водіїв ігнорують ремені безпеки / фото з відкритих джерел
Менше чверті українських водіїв пристібаються ременями безпеки. Про це свідчить всеукраїнське дослідження, яке провели ГО «Vision Zero» та Центр демократії та верховенства права в рамках Кампанії «За безпечні дороги».
ЧИТАЙТЕ: На Донбасі зросли рівні політичної безпеки та довіри до влади — дослідження
Найгіршими є показники у Маріуполі, Сєвєродонецьку та Кропивницькому — тут ремені безпеки ігнорують понад 85% водіїв.
Лідером рейтингу став Київ — у столиці ременями безпеки користуються 51% водіїв. До топ-5 також увійшли Черкаси (40%), Львів (37%), Чернівці (34%) та Чернігів (33%).
Кампанія «За безпечні дороги» проводила дослідження упродовж осені 2019 року у 22 обласних центрах, а також Сєвєродонецьку та Маріуполі. Учасники кампанії перевірили 31 501 водіїв.
ЧИТАЙТЕ: В Україні запровадили штрафи за перевезення дітей без автокрісла
Зазначається, що причинами ігнорування ременів безпеки є необізнаність водіїв про їх важливість та вкрай низький штраф, який є найменшим у Європі. Для громадян він стає сигналом, що користування ременями є необов’язковим і формальним. Тож у водіїв не формується стала звичка пристібатися. При цьому, за даними ВООЗ, застебнутий ремінь безпеки міг би врятувати 50% жертв ДТП зі смертельним наслідком.
За словами експертів, для того, щоб покращити ситуацію потрібні підвищити відповідальність за ігнорування ременів безпеки, яка сьогодні становить всього лише 51 грн, посилити контроль зі сторони поліції та проводити систематичні інформаційно-просвітницькі кампанії.