Фото: Марія Шишкіна, Lookmytrips.com
Департамент екології та природних ресурсів Донецької ОДА має намір укласти угоду з товариством «Будівельне підприємство «Гідробуд». Її предметом стане укріплення берегів та розчищення річищ річки 2-га Біленька в районі «Саду Бернацького» в Краматорську. На це замовник планує виділити 12,4 мільйона гривень. Про це свідчать дані Prozorro, повідомляє «Вчасно».
З початку 2018-го року це буде 4-й договір між чиновниками з екології ДонОДА та «БП «Гідробуд». Всі вони стосуються подібних робіт в «Саду Бернацького». Загальна вартість договорів між ними тепер складе 77,5 мільйонів гривень.
За даними досудових розслідувань правоохоронців, попередні роботи супроводжувалася розтратою бюджетних коштів та порушеннями трудового законодавства.
Так, торік предметом розслідування ДБР стали сумнівні накладні на будматеріали для укріплення берегової лінії «Саду Бернадського». В матеріалах слідства зокрема йшлося про те, що ТОВ «БП Гідробуд» та ще одна фірма незаконно отримали кошти з державного бюджету 16 мільйонів гривень, чим було завдано шкоду державі.
«БП Гідробуд» також стала фігурантом кримінального провадження щодо порушень трудового законодавства під час робіт з благоустрою набережної в цьому парку відпочинку. З матеріалів провадження випливає зокрема те, що фірма не оформила з рядом робітників трудові відносини, а зарплата виплачувалась із затримками на два місяці «чорною касою» особисто директором або бухгалтером.
Крім того, Держаудит, перевіривши діяльність департаменту екології та природних ресурсів ДонОДА, виявив суттєві порушення Закону «Про публічні закупівлі» зокрема під час проведення тендеру, на якому перемогло «БП «Гідробуд» і отримало підряд на 30,5 мільйонів гривень.
ЧИТАЙТЕ: Порушення на тендерах та розтрата бюджету: Держаудит перевірив Департамент екології ДонОДА
Нагадаємо, що з навколо довгобуду «Сад Бернацького» в Краматорську окрім цього виникло чимало корупційних скандалів. Офіційне відкриття парку пройшло ще восени 2016 року — з багатьма недоліками та недоробками. Загальні витрати на реконструкцію та улаштування парку за 4 роки давно перевищили 200 млн грн.
Зазначимо також, що діяльність підпорядкованого Сергію Натрусу Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, а також пов'язаних з ним комунальних підприємств, неодноразово супроводжувалася різноманітними скандалами і розслідуваннями.
ЧИТАЙТЕ: 11 «друзів» Натруса або Що чистить Департамент екології ДонОДА: довкілля чи бюджет?
Сам чиновник неодноразово підозрювався громадськістю та журналістами Донеччини в створенні і покриванні схем «розпилу» обласного бюджету.