На Донеччині окупанти «узаконили» злам осель евакуйованих українців

Судячи з усього, ці «правила» стосуються нещодавно захоплених міст на Донеччині: Лимана, Маріуполя, Світлодарська та інших.  

На Донеччині окупанти «узаконили» злам осель евакуйованих українців

Так званий «державний комітет оборони днр» 26 липня ухвалив «постанову», яка, за їх формулюванням «регулює доступ до приміщення при тривалій відсутності власника», передає «Вчасно». 

Згідно з «документом», окупаційним місцевим адміністраціям наказано створити комісії із запобігання та ліквідації аварій у приміщеннях, де тривалий час відсутній власник та неможливо отримати його згоду на доступ. До складу цих «комісій» увійдуть представники окупаційних поліції, МНС, муніципалітетів та підрядників, які проводитимуть ремонт.

При цьому право вторгнутися до чужої оселі окупанти собі встановили на той випадок, коли власник відсутній більше 24 годин.

Тривалість його відсутності встановлюватиме «місцева адміністрація» на підставі опитування сусідів, а якщо таких немає — за підсумками триразового відвідування з інтервалом не менше 6 годин та складання відповідного акту.

Як аргументують окупанти «отримати доступ до приміщень комісія може у разі небезпеки виникнення аварійних ситуацій, руйнування будівлі, погіршення якості чи неможливості надання комунальних послуг». У містах, які російські окупанти нещадно обстрілювали та продовжують обстрілювати, складно знайти будинок, який не постраждав. Тому вони точно знайдуть причину вторгнутися до квартири чи будинку. 

Фактично окупанти виписали собі право вламуватися до осель, з яких евакуювалися місцеві жителі.

Місію відчиняти двері поклали на співробітників «МНС». А відновити двері нібито повинен підрядник протягом одного робочого дня після порушення її цілісності. Він також відповідає за збереження майна господарів.

Підрядники на окупованих територіях працюють здебільшого російські. Тому дуже зручно списати саме на них відповідальність за майно в оселях — ніхто не зможе знайти їх слід після того, як ті поїдуть до росії. Прямо, як російські солдати — із награбованим майном українців.  

Таких заходів нібито вжито для спрощення відновлення зруйнованих війною будинків та підготовки до опалювального сезону. Хоча всім зрозуміло, що ніякого відновлення й запуску опалювального сезону в більшості окупованих міст через масштаби нанесених росіянами руйнувань не вийде.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!

2023 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2023 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev