За місяць працівники Донецької ОДА та волонтери закупили запчастини й склали п’ять дронів для захисників східного фронту.
За місяць працівники Донецької ОДА та волонтери склали п’ять дронів для захисників східного фронту/ Фото: Сергій Наконєчний
Збір на дрони було ініційовано управлінням інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Донецької ОДА разом з громадською організацією UA Military robotics.
«Кошти на дрони зібрали за місяць, збирали частинами, наприклад отримали 10 тисяч гривень і передали відразу на запчастини, а хлопці у Кам’янському вже робили дрони», — розповідає у коментарі «Вчасно» волонтерка Надія Масюченко.
Фото: ДонОВА
За словами ініціаторів, складність зборів нині полягає у фінансуванні, бо від цього залежить можливість закупити необхідні запчастини. Друга проблема — це заборона постачання з Китаю запчастин, однак це поки що менш помітні труднощі у роботі волонтерів.
«Китай зі свого боку заборонив постчати запчастини для дронів, рації, комплектні тощо. Але це можна вирішити — це не суттєва проблема. Ринок великий, постачальників багато, єдине питання у ціні, бо хтось адекватно розуміє, що можна заробити 5−10% націнки, а хтось просто відносно Китаю ставить 300−400% ціну. Однак в принципі знайти запчастини можна, є ринки Польщі, наприклад, є Укрпошта, яка нині домовляється із постачанням запчастин з Amazon, де вони дещо дорожчі, але якісніші», — розповідає у коментарі «Вчасно» волонтер Сергій Наконєчний.
Також він зазначив, що, аби якісно збирати дрони потрібні навчені люди.
«Щоб зібрати дрон мало мати бажання, треба мати й навички роботи хоча б з паяльником. Бо можна скласти не так буквально два проводи, і дрон потім згорить і всі кошти будуть витрачені дарма», — додає Сергій.
Фото: Сергій Наконєчний
Також волонтери зазначають, що серед безпілотних апаратів FPV-дрони зараз є найпопулярніші. Вони невеликі й ефективні, а єдиним засобом боротьби з ними є РЕБ.
«В Україні є крутий дрон „Вампір“ або, як ще росіяни називають його „Баба яга“. Його мінус — він великий, його можна збити зі стрілецької зброї, а FPV звичайними засобами збити нереально, бо він маленький і маневровніший. Та й по швидкості FPV дрон при нормальних умовах виготовляється за 4 години», — додає Сергій Наконєчний.
Нині волонтери не припиняють збори на дрони. Зокрема, зараз діє великий збір до дня ЗСУ. Всі охочі можуть долучитись, аби підтримати військо безпілотниками. За словами волонтерів, нині багато переселенців з Донеччини попри важке фінансове становище не припиняють донатити різні суми.
Разом з цим волонтери зазначили, що додатково шукають ще джерела фінансування, аби придбати якомога більше смертоносних дронів для ЗСУ.
Фото: Сергій Наконєчний
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!