“Наразі всі живуть однаково погано”, - жителька Сєвєродонецька про те, як місцеві виживають при окупантах

Вже майже два місяці Сєвєродонецьк перебуває під контролем російських окупантів. За цей час, у майже зруйнованому місті, місцеві навчились жити у нелюдських умовах.

За час окупації місцеві навчились жити у нелюдських умовах/колаж з фото

Андрухова Єлизавета, яка в цьому році завершила навчання у школі, розповіла, чим живе окупований Сєвєродонецьк.

Хоч дівчині та її рідним вдалось дуже швидко покинути місто на початку війни, вона продовжила слідкувати за ситуацією в місті. За її словами, їхній будинок лишився більш менш цілим, хоча і вибило вікна. За її словами, це стандартна ситуація по всьому місту.

До самої квартири намагались потрапити росіяни:

“Може там хтось інший живе. Бо у самому будинку жили російські військові. У сусідів точно жили у квартирах”, - розказує дівчина.

Ліза дуже хотіла б дізнатись, що саме з її житлом зараз, проте майже всі, хто жили поруч, вже виїхали. Те саме і з офісом батьків, їм невідомо у якому стані перебуває будівля. Проте за словами дівчини, це вже не дуже важливо.

Черга за пенсією, яку видають окупанти. Скріншот Черга за пенсією, яку видають окупанти. Скріншот

У місті жахлива ситуація, не діють жодні закони, не існує правил:

“Там якась своя екосистема, там немає електрики і води, патріотам України там взагалі нема чого робити. Як там можна жити?”, - ставить собі питання Ліза.

Останнім часом за її інформацією, у місті регулярно збирають гроші у тих хто залишився на різні потреби. Спочатку намагались придбати генератори, а тепер купують медичні препарати у місцеву лікарню.

Більша частина міста розбита і виглядає саме так Більша частина міста розбита і виглядає саме так

Такий рівень життя, за її словами, це банальний “повернення у минуле”. Ліза розповідає, що всі її друзі та знайомі покинули місто, а ті хто залишився були переважно прихильниками росії:

“Вони удають, що їм все подобається і це треба пережити. Їм так комфортніше, бо це люди, які звикли жити в таких не дуже гарних умовах”, - саме так дівчина характеризує тих, хто залишився у місті.

Психологія таких людей проста – вони звикли, що у когось справи йдуть краще за їхні. А тепер всі перебувають на одному рівні — всі живуть погано і саме тому їм цілком нормально жити у напівзруйнованому місті. З них знімається певна доля відповідальності. При цьому дівчина розуміє, що частина людей не є прихильниками окупантів, проте чому вони не поїхали з міста, вона не дуже розуміє.

Саме так тепер у місті набирають воду Саме так тепер у місті набирають воду

Ліза каже, що у порівнянні з іншими регіонами, колаборантів у місті було достатньо багато, а зараз їх стало ще більше.

“Прикро усвідомлювати, що у нашому регіоні ось так все. Але це наче було у нормі речей”, - констатує дівчина.

Велика кількість людей, які залишились у місті — пенсіонери і вони намагаються оформити виплати вже “за новими законами”. Проте у багатьох з них згоріли документи під час постійних обстрілів міста. Окупанти вчергове звинуватили у цьому українських військових. Ліза каже, що окупанти намагаються всіма можливими силами сформувати негативний образ України та ЗСУ. Хоча ще пів року тому ці люди жили у місті, яке розвивалось і тоді таких проблем у них не було.

Переїзний телевізор, який транслює російську пропаганду Переїзний телевізор, який транслює російську пропаганду

Також місцевим мешканцям продовжують розповідати, що незабаром почнеться «відбудова» зруйнованого житла, хоча на фоні останніх заяв ватажка “ЛНР” про відмову від планів відбудови окупованої Попасної, у це мало хто вірить.

У місті ж процвітає новий вид “бізнесу”. Група людей допомагає замінювати двері або замки у них. Хоча по факту, перед роботою людина має показати документи на право власності житла, можна сказати, що вони згоріли під час обстрілів. Таким чином у квартири тих людей, які поїхали з міста, починають заселятись сторонні особи.

Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!  

2024 © Інформаційне агентство «Вчасно» — новини Донбасу.
2024 © ГО "Медіа-Погляд".

Права на всі матеріали належать ГО "Медіа-Погляд" (якщо не вказано інше) та охороняються Законом України «Про авторське право і суміжні права». Усі текстові матеріали поширюються відповідно до ліцензії CC BY-NC-ND 4.0.

Сайт створено за підтримки DW Akademie

Розроблено iDev