На Донбасі четверту добу триває шахтарське підземне голодування
Разом з шахтарями, які страйкують, знаходиться глава Незалежної профспілки гірників України шахти «Гірська» Дмитро Одінцов, він вже четверту добу відмовляється від їжі. Інші шахтарі анонсують початок голодування з понеділка, у разі нвиплати зарплатного боргу, який тягнеться з вересня та сягнув вже 43 млн грн.
Журналістам «Вчасно» вдалося зв'язатися з профспілковим лідером, який знаходиться під землею на горизонті 700 метрів з самого початку акції. Дмитро Одінцов розповів, що шахтарі дуже злі та незадоволені цією ситуацією, оскільки не мають грошей, щоб годувати свої сім'ї.
ЧИТАЙТЕ: У холоді й темряві: на шахті «Гірська» другу добу триває протест гірників
«Нам зарплату платять раз у 3−4 місяці, тому кожні три місяці гірники вимушені страйкувати, голодувати та виходити на протести, просто щоб отримати гроші, які вони тяжкою працею заробляють, — заявив Дмитро Одінцов. — Наразі перед Новим роком шахтарі страйкують, вони отримають якісь гроші через страйк і потім їм знов не будуть платити. Новий шахтарський страйк почнеться на 8 березня, потім перед 9 травня, потім перед Днем шахтаря, а далі знов напередодні Нового року. Оці чотири свята — це такі „червоні“ дати, коли ми намагаємось звернути до себе увагу влади. Через страйки під ці свята гірникам щось платять, а потім вони знов по місяцями чекають грошей».
Профспілковий лідер говорить, що грошей, які шахтарі отримують через страйки, ледве вистачає на те, щоб погасити борги.
«Як живуть шахтарські сім'ї? У когось є батьки-пенсіонери, які допомагають, — говорить Дмитро Одінцов. — А інші беруть продукти у борг — у магазинах, на ринках. Є комерсанти, які розуміють цю складну ситуацію, дають шахтарям продукти під запис. Коли гірники через страйк отримають якусь частину зарплати, половина з них відразу піде на ринок та у магазини, віддадуть свої борги, заплатять за комунальні послуги, за які вони 3−4 місяці не платили, і знов будуть декілька місяців чекати грошей».
Дмитро Одінцов говорить, що гірники від землею вже майже тиждень чекають, що керівники галузі та країни почують їх.
«Шахтарі хочуть донести до влади те ж саме, що і під час всіх минулих страйків: „Панове, одумайтеся! Ми, шахтарі, готові працювати, готові підтримувати державу. Тож і ви поверніться до шахтарів!“. Микола Сургань говорив, що якщо Україна врятує вугілля, то вугілля врятує Україну. Наразі все до цього йде, коли країна вимушена купувати вугілля за кордоном. Ми майже тиждень чекаємо, що нас почують, чекали цього понеділка, чекаємо сьогодні. Але ніхто нас чути не хоче».
Наразі загальний зарплатний борг перед державними шахтами України стягнув 1 млрд 700 млн грн.