Багатостраждальний драмтеатр в окупованому Маріуполі став братською могилою для сотень мешканців. Багатьох з них уже ніколи не вдасться поховати — тому що вони залиті бетоном за недолугим плакатом вцілілої будівлі.
З моменту окупації рашисти насамперед почали трощити локації та будинки, які перетворили на братські могили для тисяч маріупольців. Зносилися будинки, потім — цілі квартали. Рік тому, влітку, черга дійшла й до драмтеатру — на його місці окупантська влада побачила не меморіал в пам’ять про загиблих, а «веселий та щасливий» концертний зал.
Місцеві ж зауважують, що навіть ница та жорстока ідея росіян, як і решта обіцянок, не втілилася в життя — тому що за натягнутим плакатом ховаються руїни з зацементованими рештками загиблих, яких просто вирішили не діставати з руїн, а просто «забетонувати» запах смерті.
«В драмтеатрі лишилася вцілілою лише передня стіна та нібито підвали під театром. Решта — руїни. Те, що на фото — це те, що позаду шторки, якою завісили драмтеатр. Навіть не прибрали пляшки, з яких загиблі пили воду», — розповідає мешканка Маріуполя на своїй сторінці.
Дівчина розповідає: колись, у 1860 році, на місці драмтеатру було кладовище та храм. Те, що росіяни вирішили на цьому ж місці відбудувати драмтеатр. в якому півтора року тому загинули сотні людей — виходить за межі будь-якого розуміння.
«Я б ніколи на місці трагедії Маріупольського драмтеатру не будувала нового. Залишити вцілілу передню стіну, залишити руїни й на них поставити пам’ятник, скульптури дітей та загиблих людей похилого віку, а навколо посадити квіти. Хіба можна на кістках людей співати та танцювати? Лише пам’ятник!» — висловлюється «Хел».
Нагадаємо, окупанти скинули авіабомбу на будівлю 16 березня 2022 року, коли там ховалися сотні маріупольців — не військових, а цивільних. Загинули цивільні люди: пенсіонери. молодь, діти, вагітні жінки. Потім, коли Маріуполь став окупований, росіяни знесли залишки драмтеатру. До сьогодні будівля, як і раніше, залишається в стані руїни — попри обіцянки рашистів «відновити гарний театр».
Оперативну інформацію про події Донбасу публікуємо у телеграм-каналі t.me/vchasnoua. Приєднуйтеся!