У Дружківці Донецької області після капітального ремонту урочисто відкрили міську лікарню № 1
Капітальний ремонт Дружківської міської лікарні № 1, а також інфекційного відділення коштував міському та державному бюджетам 30 мільйонів гривень, повідомляє ІА «Вчасно».
Сьогодні після півторарічної реконструкції відбулося урочисте відкриття установи за участі перших облич області.
Як з’ясували журналісти ІА «Вчасно», такі вартісні ремонтні роботи виконував одіозний підрядник, а тендери з виконання ремонту були проведені з порушенням економічної конкуренції.
Так, виконавцем робіт у Дружківській лікарні було київське ТОВ «Хозхімсервіс», володіють яким донеччани Алла і Давид Кізіменко, а керує Марк Кізіменко. Батько Марка і Давида Кізіменко — Олег Кізіменко, з 2012 року був заступником мера Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії Криму Росією Олег Кізіменко залишився на тій же посаді при окупаційної влади і тільки в 2015 році був звільнений. Восени 2018 року Кізіменка заарештували у Херсоні за підзрою у держзраді. Нещодавно суд Києва визнав його винним у посяганні на територіальну цілісність України і призначив п'ять років ув'язнення, проте тут же звільнив від відбування покарання з випробувальним терміном на один рік. Зазначимо, що Олег Кізіменко повністю визнав свою провину у такому злочині.
Єдиним конкурентом ТОВ «Хозіхмсервіс» на тендері з ремонту лікарні у Дружківці було «Віртум-Строй». Зареєстрована фірма в Києві, керує нею донеччанин Олег Рожков. У різній тендерній документації чоловік не раз вказувався як контактна особа та заступник директора ТОВ «Інжинірингова компанія СТРАТЕГІЯ», володіє яким Катерина Кізіменко — дружина власника ТОВ «Хозхімсервіс» Давида Кізіменко.
Таким чином, в ході проведеної закупівлі бюджетні кошти були просто розіграні між пов'язаними фірмами. Така ситуація свідчить про порушення закону про захист економічної конкуренції.
Нагадаємо, ці фірми вже не вперше розігрують бюджетні кошти в ході тендерів: раніше за схожими схемами ТОВ «Хозхімсервіс» з пов’язаними фірмами попросту «розпилило» 300 мільйонів у Покровську та Родинському на закупівлях за гроші Європейського банку. Та чомусь такі відверто протизаконні дії досі не привернули увагу компетентних органів, які мають слідкувати за чесністю і прозорістю здійснення держзакупівель.
На питання журналістки ІА «Вчасно», чому у прифронтовій Донеччині тендери виграють такі сумнівні та недоброчесні підрядники, голова Донецької ОДА Олександр Куць відповів, що до ремонту лікарні це нібито не має стосунку.
«Питань у правоохоронних органів до цього підрядника не було. Те, що звинуватили і судили їхнього родича, мені відомо, але це не впливає на ситуацію з ремонтом лікарні тут, у Дружківці», — сказав Куць. На питання про зв'язок підрядників між собою голова ДонОДА відповіді так і не надав.
Також зазначимо, що після завершення ремонту документи про введення лікарні в експлуатацію не підписані. У реєстрі Державної архітектурної будівельної інспекції України інформації про це наразі немає. Голова ДонОДА пояснив це бюрократичними процесами.
«Бюрократичний процес довгий, ці документи зараз оформлюють, це може забрати кілька місяців. Ми тут завершили ремонт, чому ми не можемо лікувати людей? Такі об’єкти приймаються на рівні Києва, ми над цим працюємо».
Тож залишається незрозумілим, яким чином підрядник буде виправляти недоліки у разі їх виявлення.
Примітно, що Дружківська лікарня — важливий обласний інфраструктурний об’єкт. На лікування до цієї лікарні їдуть пацієнти з різних міст і сіл Донеччини, а наявне обладнання дозволяє проводити життєво важливі діагностики. Та під час перебування журналістів у лікарні, пацієнтів там не було, палати і кабінети, де працюють лікарі, пустували.